На минулому тижні в Житомирській міській раді було проведено семінар-тренінг «Енергоменеджмент як ключовий елемент енергетичної політки» для енергоменеджерів Житомира, Бердичева, Коростеня, Новоград-Волинського. Ці міста є учасниками проекту «Енергоефективність у громадах».
Захід організовано регіональним відділенням Асоціації міст України спільно з проектом «Енергоефективність у громадах», що впроваджується GIZ. Ключовим експертом заходу був Клаус Хаарс, консультант проекту «Енергоефективність у громадах».
Метою семінару є розбудова інституційної спроможності муніципалітетів у сфері управління споживанням енергії.
«Відправною точкою на шляху до енергоефективності німецьких міст свого часу стала система обліку та моніторингу споживання енергії – не можливо управляти тим, що не вимірюється», – розповів Клаус Хаарс, консультант проекту «Енергоефективність у громадах».
В рамках тренінгу працівники муніципалітетів та бюджетних закладів удосконалювали свої навички в роботі з ІСЕ (інформаційна система енергомоніторингу – програмний продукт для контролю та аналізу споживання енергетичних ресурсів), перевіряли правильність внесення даних, розглянули основні труднощі, що виникають при роботі з програмним продуктом та шляхи усунення поширених помилок.
ІСЕ впроваджена в бюджетних установах та організаціях міста Житомир в кінці 2013 року в рамках технічної співпраці з проектом «Енергоефективність у громадах».
«Використання ІСЕ дозволяє оперативно виявляти нетипове споживання енергії на рівні конкретної будівлі та вживати відповідні управлінські дії, крім цього дані ІСЕ використовуються для оцінки ефективності вкладених коштів в утеплення бюджетних будівель», – зазначив Борис Пахолюк, заступник директора департаменту економічного розвитку міської ради.