Для України Друга світова війна розпочалася у 1939-му році із вторгнення СРСР в Польщу, до якої входила частина українських етнічних земель. Тоді Радянський союз діяв спільно із Нацистською Німеччиною. Союз двох диктаторів був зруйнований тільки 22 червня 1941-го року - після нападу Німеччини на СРСР.
Друга світова війна є національною трагедією нашого народу. За Україну жорстоко воювали дві тоталітарні системи. Українці були змушені воювати за чужі інтереси і вбивати інших українців.
Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом. На боці Об’єднаних націй воювало до 7 млн. українців. В армії СРСР (більше 6 млн.), Великої Британії та Канади (45 тис.), Польщі (120 тис.), Франції (6 тис.), США (80 тис.).
Українська повстанська армія (УПА) нараховувала 100 тис. осіб. УПА воювала проти нацизму та комунізму. Аж до 1954-го року вела боротьбу за незалежність України.
Символ свята: ЧЕРВОНИЙ МАК
Гасло: «1939-1945. ПАМ’ЯТАЄМО. ПЕРЕМАГАЄМО»
Червоний мак є символом вшанування жертв воєн, поширений у Західній Європі, Північній Америці та Австралії. В українській міфології червоний мак, серед іншого, є символом сонця, безкінечності буття, оберегу від нечистої сили, а також хлопця-козака.
На загалнодержавному рівні під час цьогорічних заходів пропонується особливу увагу приділити долі жінок у війні. Тих хто боровся, чекав, опікувався родиною. На фото представлені долі жінок різних національностей і сфер діяльності.