Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 34
візитів сьогодні: 5575
візитів всього: 512936
Прогноз погоди
Вірменська громада хоче встановити у Житомирі пам’ятник до 100-річчя трагедії вірменського народу
1 березня 2016 року 13:19
У Житомирі проведуть громадські слухання та інформаційну камнанію про трагедію вірменського народу, масове знищення та депортації, названих багатьма народами геноцидом вірмен за часів Османської імперії. Про це йшлося сьогодні, 1 березня, під час засідання виконкому на розгляді питання про встановлення на площі Польовій, 8 пам’ятника, присвяченого 100-й річниці трагедії вірменського народу.
 
Релігійна громада «Вірменська Апостольська Церква у м. Житомирі» звернулася до міської ради з метою отримати дозвіл на встановлення пам'ятника до 100-річчя трагедії вірменського народу.
 
Врахувати думку житомирян та провести громадські слухання, долучити істориків та студентів запропонували члени виконкому.
 
«Люди мають пройнятися трагедією. Не слід ділити житомирян на общини: всі житомиряни-громадяни України. Тому питання встановлення  цього пам’ятника - це не питання вірменської общини, а питання нашого менталітету та свідомості», - зауважив міський голова Сергій Сухомлин.
 
«Українські та вірменські народи об’єднує не тільки велика любов до волі, але й спільне горе. Та є багато речей, які, на жаль, залежать від політики. Вірмени, які проживають в Україні,  завжди схиляють голови перед пам’ятником голодомору в Україні. Народи, які це пережили, мають з розумінням розділяти спільну біль. Вірменія офіційно не визнала голодомор геноцидом українського народу. Офіційно й  Україна не визнала факт геноциду вірмен», - зазначили представники вірменської громади Ваге Петросян і Саргіс Мартиросян.
 
Бути мудрішими за  політиків закликав Сергій Сухомлин та наголосив на необхідності донесення інформації до житомирян.
 
За пропозицією членів виконкому, буде проведено інформаційну кампанію до наступного засідання виконавчого комітету, на якому розглянуть питання щодо пам’ятника, встановлення якого хочуть приурочити до 24 квітня - європейського Дня пам’яті жертв геноциду вірмен.
 
Довідково:
Європейський парламент оголосив 24 квітня європейським Днем пам'яті жертв геноциду вірмен в Османській імперії в 1915 році. Геноцидом вірмен вважають фізичне знищення та депортації вірменського народу на території, яка була під контролем Османської імперії.  Відомо, що факт Геноциду вірмен в Османській імперії 1915р. (Armenian Genocide) визнаний багатьма державами. Проте Туреччина заперечує масове вбивство вірменського населення Османської імперії під час Першої світової війни.
 
Управління по зв’язках з громадськістю міської ради


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare