Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 34
візитів сьогодні: 5570
візитів всього: 508621
Прогноз погоди
У Житомирі презентували систему ProZorro  для проведення електронних тендерних закупівель
11 лютого 2016 року 14:51
Систему електронних державних закупівель ProZorro було презентовано у Житомирі для державних замовників. Команда пілотного проекту з реформування державних закупівель представила  електронні торгівельні  майданчики, які надають доступ до системи ProZorro. Семінар відбувся 11 лютого  за ініціативи департаменту економічного розвитку міської ради.
 
Основною метою системи є забезпечення прозорості процесу державних закупівель, підвищення довіри бізнесу та боротьба з корупцією. Як зазначалося під час зустрічі, серед переваг даної системи є  спрощення доступу малого і середнього бізнесу до державних торгів, економія бюджетних  коштів та забезпечення  громадського контролю  за процесом торгів.
 
«Ми очікуємо, що в Житомирі від реалізації проекту будуть, в першу чергу, більш ефективно використовуватися бюджетні кошти платників податків. Відкрита конкуренція, де  неприсутній чиновник, а є електронний торгівельний майданчик,  - набагато цивілізованіший та економічно ефективний шлях для витрачання бюджетних коштів», – переконаний Микола Костриця, директор департаменту економічного розвитку міської ради.
 
Розробники проекту зазначають: система вже довела свою ефективність. Півмільярда заощаджених публічних коштів – вагомий аргумент на її користь.
 
«В тих регіонах, де вже починає впроваджуватися система ProZorro, з’являється інтерес бізнесу, адже він бачить відкритий ринок та прозорі правила гри», - говорить Кристина Гуцалова, координатор проекту.
 
Отож, система побудована таким чином, щоб забезпечити прозорість процесу держзакупівель і створити механізми боротьби з корупцією. У сьогоднішніх економічних та соціальних умовах важливим кроком є економія бюджетних витрат через створення або розширення реальної конкуренції.
 
«Невдовзі система буде обов’язковою для державних структур. Законопроект зараз на підписі у Президента, з квітня вона є обов’язковою для всіх центральних органів виконавчої влади, а з 1 серпня – для всіх інших структур, включаючи органи місцевого самоврядування. Тобто,  починаючи з цього періоду, всі визначені законом закупівлі на суму від 200 тис. грн  і роботи від 1,5 млн грн будуть здійснюватись виключно через систему електронних закупівель ProZorro», - зазначив Микола Костриця.
 
Управління по зв’язках з громадськістю міської ради 


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare