Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 48
візитів сьогодні: 5571
візитів всього: 508638
Прогноз погоди
Членів сімей загиблих учасників АТО звільнено від сплати за житлово-комунальні послуги
9 лютого 2016 року 17:33
Депутати міської ради внесли зміни до рішення міської ради «Про звільнення від сплати комунальних послуг учасників АТО, членів їх сімей та сімей загиблих», а також затвердили  у новій редакції Положення про порядок звільнення  членів сімей загиблих від сплати за комунальні послуги. Відтак, визначено механізм здійснення звільнення від сплати за житлово-комунальні послуги (крім електро- і  газопостачання ) членів сімей загиблих. За новими змінами, визначено, що від сплати за житлово-комунальні послуги звільняються члени сімей загиблих.
 
"На державному рівні законодавство звільняє учасників бойових дій від сплати за житлово-комунальні послуги 75%, а члени сімей загиблих залишилися недозахищеними державою, - говорить Вікторія Краснопір, начальник управління праці та соціального захисту населення міської ради. - При наявності посвідчення членів сім’ї загиблого, держава звільняє від сплати ї за житлово-комунальні послуги тільки на 50 %. Тому ще 50 %  має взяти на себе міська рада. У разі якщо члени сімей загиблих ще не мають таких посвідчень, тобто вони в стадії оформлення, то дана категорія  звільнятиметься від сплати за житлово-комунальні послуги на 100% за кошти міського бюджету".
 
Отже, Комплексною міською цільовою програмою соціального захисту населення на 2016-2020 роки та міським бюджетом на 2016 рік передбачено звільнення від сплати за житлово-комунальні послуги (крім електропостачання та газопостачання) членів сімей загиблих учасників АТО. Таких сімей у Житомирі 36. У  міському бюджеті на 2016 рік передбачено 500 тис. грн для відшкодування пільг.
 
Наприкінці року управління праці та соціального захисту населення міської ради направило лист до керівництва підприємств «Житомиргаз» та «Житомиробленерго» з проханням підтримати ініціативу звільнення членів сімей загиблих від послуг, які надаються даними підприємствами. Однак керівництво «Житомиробленерго» у листі зазначило, що дану ініціативу вони підтримують, але  згідно відповідних нормативних документів, які регламентують надання населенню послуг з електричної енергії,  звільнити  можна тільки тих, яким пільга надана державою. 
 
Саме тому за ініціативою депутатів міської ради управління праці та соціального захисту населення має підготувати звернення від  депутатів до  даних суб’єктів господарювання  з тим, щоб внести зміни в законодавство, які б давали право надавати знижку, якщо пільги встановлено не тільки законодавством , а й органами місцевого самоврядування.
 
Вікторія Краснопір відмітила, що у Комплексній міській програмі соціального захисту населення на 2016 – 20120 роки  розділ, який стосується соціального захисту учасників АТО та сімей загиблих, практично весь складений за пропозицією саме цих категорій.  Міська рада підтримує всі починання щодо покращення соціального захисту військовослужбовців АТО та членів сімей загиблих.
 
Управління по зв’язках з громадськістю міської ради


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare