Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 29
візитів сьогодні: 5570
візитів всього: 512526
Прогноз погоди
Ми фінансово підтримали родини, в яких діти навчаються по інклюзивній програмі, - Сергій Сухомлин
9 лютого 2016 року 16:41
Міська рада прийняла рішення «Про внесення змін та доповнень до міської цільової програми розвитку освіти м Житомира на 2016-2017 рр.», яке передбачає отримання грантів на здобуття загальної середньої освіти у навчальних закладах, що не належать до комунальної власності м. Житомира. Це рішення в першу чергу забезпечує право на освіту дітям, які мають інвалідність і не можуть навчатися у звичайних школах, говорить міський голова Сергій Сухомлин.
 
У Житомирі діють 3 приватні школи - "Всесвіт", "Сяйво" та "Ор-Авнер",  у яких навчаються близько 500 дітей. Ці заклади надають освітні послуги на підставі отриманої ліцензії, кожні 10 років проходять атестаційну експертизу  освітньої діяльності. Робочі навчальні плани вищезазначених шкіл обов'язково погоджуються з відповідними органами управління освіти. В результаті - діти, які навчаються у приватних школах, отримують атестат державного зразка,  а рівень освіти, який дають приватні школи, не відрізняється від загальнодержавного.
 
Важливо, що приватні заклади середньої освіти Житомира навчають дітей, які мають інвалідність - перебувають на інклюзивній програмі. У зв’язку з тим, що майже всі звичайні школи таких освітніх послуг не надають, батьки дітей з інвалідністю змушені оплачувати навчання у спеціалізованих школах. Останні ж  перебувають на самостійному фінансуванні і не отримують субвенцій з бюджету. А за батьківські кошти у приватних школах покривають витрати лише на заробітну плату вчителям і сплату комунальних послуг.
 
Поряд з тим, на одну дитину, яка навчається у школі комунальної власності виділяється державна субвенція  в розмірі більше 7 тис грн. Діти ж, які навчаються по інклюзивній програмі у приватній школі, таких привілеїв не мають. Хоча відповідно до ст. 53 Конституції України кожен має право на освіту, повна загальна середня освіта є обов’язковою.
 
Тому, було прийнято рішення за рахунок коштів міського бюджету підтримати дітей, які навчаються у школах, що не належать до комунальної власності міста.
 
«Не можна називати ці школи комерційними. Бо гроші, які сплачують батьки йдуть на оплату праці вчителів і на комунальні послуги. На даний момент плата в середньому складає 600-700 грн в місяць. І ці школи, видають дітям атестати державного зразка, але не забирають з нашого бюджету по 7 тис. грн на кожну дитину. Ці школи несуть на собі основне навантаження по інклюзивній освіті в Житомирі. Бо наші школи просто не готові до цього. Тому ми сьогодні говоримо про право дитини на здобуття освіти. І цим фінансуванням ми хоч на 30%, але  забезпечуємо право дітей на освіту», - наголосив Сергій Сухомлин.  
 
Відповідно до рішення, грантоотримувачем є батьки або особи, які їх заміняють, учнів навчальних закладів некомунальної форми власності.
 
Розмір гранту щорічно встановлюється виконавчим комітетом міської ради в залежності від розміру нормативу бюджетного забезпечення – 30% від встановленого нормативу бюджетного забезпечення одного учня на відповідний бюджетний рік. Розмір гранту для учнів, які навчаються за інклюзивною формою, становить 100% від встановленого нормативу бюджетного забезпечення одного учня на відповідний бюджетний рік.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare