Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 23
візитів сьогодні: 5492
візитів всього: 448002
Прогноз погоди
Міська влада готова фінансувати ПТУ Житомира, кошти зарезервовані
15 січня 2016 року 21:56
Відповідно до прийнятого Державного бюджету на 2016 рік органам місцевого самоврядування від держави предались повноваження по оплаті послуг з підготовки робітничих кадрів у професійно-технічних закладах освіти. Міський голова Сергій Сухомлин 15 січня зібрав керівників ПТУ аби обговорити можливі шляхи фінансування навчальних закладів. Мер міста зазначає, що в передачі даних повноважень вбачається певна несправедливість - ПТУ готують переважно спеціалістів для області та районів Житомира, а оплачувати послуги має міський бюджет.
 
"Проблема наступна: відповідно до всіх законів про професійно-технічну освіту, місто ніяким чином не є суб'єктом цього процесу. Державне замовлення робить Міністерство освіти, на область його визначає обласна адміністрація, тільки чомусь на місто покладений "почесний" обов'язок оплачувати послуги з підготовки робітничих кадрів ПТУ", - констатує Сергій Сухомлин.
 
Профільний заступник міського голови Матвій Хренов зауважив, що виникла юридична колізія: повноваження фінансувати ПТУ предали, а важелів впливу управління, місто не має.
 
"Єдине, що ми можемо вимагати - необхідну калькуляцію, але ми не маємо важелів впливу для того, щоб наказувати, або хоч якось впливати на рішення, що приймають в ПТУ. Тобто, окрім того, що фінансувати заклад, ми ні на що впливати не можемо", - підкреслив Матвій Хренов.
 
Сергій Сухомлин розповів присутнім, що влада міста переймається питанням і розробила варіанти як можливо профінансувати ПТУ з міського бюджету.
 
"Розуміючи ситуацію яка склалась, ми не можемо залишити без стипендії учнів, зарплати вчителів. У бюджеті ми зарезервували кошти, щоб проплатити стипендії, зарплати і всі соціальні гарантії", - резюмував Сергій Сухомлин.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
403403 Forbidden