Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 30
візитів сьогодні: 5625
візитів всього: 547231
Прогноз погоди
Створення ОСББ – єдиний шлях до покращення стану Вашого будинку
13 січня 2016 року 11:23
2015 рік виявився дуже результативним по створенню ОСББ у місті Житомирі.
 
«За минулий 2015 рік у місті Житомирі було створено 14 нових об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Таким чином, було створено більше ОСББ ніж за 3 попередні роки разом», - зазначає начальник управління муніципального розвитку міської ради Артем Ражев.
 
Станом на січень 2016 року у місті Житомирі зареєстровано 71 ОСББ. Кількість ОСББ та ініціативних груп, які бажають створити об'єднання у своєму будинку, постійно збільшується.
 
Також управління муніципального розвитку нагадує, що 1 липня 2015 року вступив у дію Закон України  «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», згідно якого з 1 липня 2016 співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об’єднання співвласників, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради. У такому разі ціна послуги з управління багатоквартирним будинком визначається за результатами конкурсу, який проводиться в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства.
 
Активні та свідомо-небайдужі громадяни, ініціативні групи населення, які хочуть покращити стан свого багатоквартирного будинку, створюють ОСББ, ефективно управляють своєю співвласністю та користуються рядом значних переваг для ОСББ:
  • Самостійне визначення розміру внесків;
  • Гарантоване проведення одного виду капітального ремонту за кошти місцевого бюджету;
  • ОСББ не платить ПДВ у розмірі 20%, оскільки є неприбутковою організацією;
  • Залучення додаткових коштів на утримання будинку з джерел, які раніше не були задіяні або ж йшли на рахунок ВЖРЕПу (оренда підвалів, послуги телефонної, телевізійної і інтернет - зв’язки, парковка у дворі та інше);
  • Накопичення коштів на ремонтному та резервному фонді ОСББ, чого немає в будинках, які обслуговуються  ВЖРЕП;
  • Для ОСББ гарантоване отримання прибудинкової території у власність, або в оренду.
  • Вільний вибір виконавця робіт та послуг, здійснення контролю;
  •  Прозоре використання коштів;
  •  Участь у Державній програмі енергоефективності.
Для створення ОСББ у власному багатоквартирному будинку необхідно виконати декілька простих кроків (Згідно Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку»).
 
З питань створення та функціонування ОСББ звертайтеся до Управління муніципального розвитку Житомирської міської ради
м. Житомир, майдан ім. С.П. Корольова, 4/2, каб.264, тел. 48-12-00.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare