Кожного року Швеція надає приблизно 25 млн євро на фінансування у сфері реформ, які виконуються в Україні. І приблизно 50% цієї суми витрачаються на програми, які втілюються у сфері сталого розвитку та енергоефективності. Про це повідомив Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні Андреас фон Бекерат під час брифінгу, що пройшов в рамках II Шведсько-українського форуму з енергоефективності й чистих технологій. Він також зазначив, що шведські компанії зацікавлені в поглибленні співробітництва з Україною, і доказом цього є представлення на форумі 25 шведських компаній.
Під час брифінгу Міністр з питань міжнародного співробітництва з метою розвитку Швеції Ізабелла Льовін наголосила, що уникнути екологічних проблем та природних катастроф можна завдяки переходу від «викопних» видів палива до відновлювальних видів енергії: «Дуже важливими є рішення, які пропонуються у сфері енергоефективності. Швеція мала вирішити цю проблему, коли наступила криза у нафтовій сфері 1970 року. Ми бачимо, що в Україні існує величезний потенціал, оскільки зараз Україна використовує втричі більше енергоресурсів на одиницю ВВП ніж у середньому в країнах ЄС. Якщо Україна зможе довести свій рівень споживання енергетичних ресурсів до рівня, скажімо, Польщі, тоді не доведеться взагалі імпортувати газ. Це дійсно матиме вплив як на економіку, так і на розвиток енергоефективності та рішень, які існують у цій сфері. Я вважаю, що Україна зможе добитися значних успіхів на цьому шляху».
Міський голова Житомира Сергій Сухомлин подякував Посольству Швеції в Україні та уряду Швеції за надану місту Житомиру довіру та за відкриті додаткові можливості для розвитку міста. Він підкреслив, що успішна реалізація проектів у співробітництві зі шведською корпорацією НЕФКО дала сигнал іншим міжнародним фондам та організаціям для ефективної співпраці з Житомиром.
«За останні декілька років залучено грантових та кредитних ресурсів на суму 65 млн євро, і велика частина цих коштів - це грантові кошти, які було надано шведськими фондами, - сказав С.І. Сухомлин. - Вже зараз у нас реалізується декілька проектів. Зокрема, проект Європейського Банку Реконструкції та Розвитку, проект НЕФКО, проект за підтримки Світового банку з комплексної модернізації водоканалу. Для нас - це досвід та навчання наших спеціалістів, які впроваджують необхідні для міста проекти».
Управління по зв’язках з громадськістю міської ради