Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 24
візитів сьогодні: 5561
візитів всього: 475815
Прогноз погоди
Краєзнавець Г.П. Мокрицький презентував нову книгу про Житомир
2 жовтня 2015 року 18:54

Напередодні Дня міста у видавництві «Волинь» побачило світ нове видання про Житомир - «Житомир український». Його автор, житомирський краєзнавець, головний редактор-директор краєзнавчого видавництва «Волинь» Георгій Мокрицький 2 жовтня 2015 року презентував книгу широкому загалу в прес-центрі Житомирської міської ради.

Проспект вміщує 58 архівних фотознімків, коротку історичну інформацію, дві карти з позначеними місцями міста - 200 адрес «української історії Житомира».

«Цікаво знати, яких видатних українців місто дало, які знаменні  та ключові  події нашої історії відбувалися в Житомирі, - говорить Г.П. Мокрицький. - І коли я почав працювати над цим виданням, з'ясувалося, що у нас є принаймні 200 українських адрес, які увійшли до цього проспекту».
 
За словами автора,  Житомир є українським не лише географічно, а й за ознакою  участі його мешканців в національно-визвольній боротьбі. Адже місто є колискою видатних діячів-борців за волю України.

У  книзі окреслено цікаві факти та названо пам’ятні адреси і славні прізвища «в українському русі Житомира». Г. Мокрицький зазначає, що подібне видання – перше в історії міста.

«Ми писали про всіх і все, тільки не про своїх і своє.  Тепер  починається справжнє українське відродження», - говорить автор.

Проспект видано тиражем 1000 примірників за підтримки Житомирської міської ради та буде розповсюджено у начальних закладах міста. 
 

Управління по зв’язках з громадськістю міської ради


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове