У містах-партнерах Житомирського консорціуму (Бердичів, Коростень, Новоград-Волинський) впроваджуватиметься освітній проект у рамках виконання меморандуму про співпрацю між консорціумом на чолі з Житомирською міською радою та проектом українсько-німецького міжнародного співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах».
18 вересня у Житомирській міській раді пройшла координаційна нарада щодо реалізації освітніх проектів з енергозбереження у містах Житомирського консорціуму. У нараді взяли участь директори, завідуючі шкіл та садочків, представники управління освіти міської ради, працівники муніципалітетів міст-членів консорціуму на чолі з м. Житомиром, фахівці проекту GIZ «Енергоефективність у громадах».
Головна мета освітнього проекту з енергозбереження - впровадити енергоменеджмент у школах, інтегрувати тему енергоощадності у шкільний побут, сформувати відповідальну поведінку у всіх користувачів.
«Маємо широко залучати дітей та молодь до питань, пов’язаних з ощадливим та раціональним використанням енергетичних ресурсів, і так формувати нове покоління, яке по-іншому буде ставитися до питань енергозбереження», - зазначив перший заступник міського голови Сергій Сухомлин.
Як повідомила Світлана Ковтуненко, заступник начальника управління освіти міської ради, заходи з енергозбереження активно впроваджуються в закладах освіти міста. Цьогоріч до опалювального сезону в 37 навчальних закладах Житомира буде встановлено модернізовані теплові лічильники з модемами, які відображатимуть показники лічильника на відстані. У 13 закладах освіти, які мають котельні, замінено вікна. В школах міста проводиться просвітницька робота з питань енергозбереження.
В містах Житомирського консорціуму планується розпочати освітній проект у навчальних закладах за наступними напрямками:
-впровадження в навчальний процес питань пов’язаних з енергозбереженням та енергоефективністю;
-проведення навчань для завгоспів навчальних закладів з питань енергетичного менеджменту, моніторингу та фасіліті менеджменту;
-порівняння показників споживання енергетичних ресурсів навчальними закладами міст консорціуму із застосуванням системи бенчмаркінгу для визначення найбільш енергоефективних закладів;
-розробка механізмів із стимулювання колективів навчальних закладів та окремих осіб за отриманні показники економії енергетичних ресурсів.
Фахівці проекту GIZ «Енергоефективність у громадах» наголошують: система освіти – це найбільший спектр використання енергетичних ресурсів, тому саме тут знаходиться найбільший резерв економії.
Нагадаємо, завдяки співпраці з фондом GIZ у Житомирі вдалося запровадити систему енергетичного менеджменту з моніторингом споживання енергетичних ресурсів, а також провести енергоефективну термореновацію будівлі дитячого дошкільного закладу №63 за європейськими стандартами.
Управління по зв’язках з громадськістю міської ради