Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 2
переглядів: 28
візитів сьогодні: 5592
візитів всього: 546282
Прогноз погоди
У навчальних закладах Житомира впроваджуватиметься освітній проект з енергозбереження
18 вересня 2015 року 17:38
У містах-партнерах Житомирського консорціуму (Бердичів, Коростень, Новоград-Волинський) впроваджуватиметься  освітній  проект у рамках виконання меморандуму про співпрацю між консорціумом на чолі з Житомирською міською радою та проектом українсько-німецького міжнародного співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах».
 
18 вересня у Житомирській міській раді пройшла координаційна нарада щодо реалізації освітніх проектів з енергозбереження у містах Житомирського консорціуму. У нараді взяли участь директори, завідуючі шкіл та садочків, представники управління освіти міської ради, працівники муніципалітетів міст-членів консорціуму на чолі з м. Житомиром, фахівці проекту  GIZ «Енергоефективність у громадах».
 
Головна мета освітнього проекту з енергозбереження - впровадити енергоменеджмент у школах, інтегрувати тему енергоощадності у шкільний побут, сформувати відповідальну поведінку у всіх користувачів.
 
«Маємо широко залучати  дітей та молодь до питань,  пов’язаних з ощадливим та раціональним використанням енергетичних ресурсів, і так  формувати  нове покоління, яке по-іншому буде ставитися до питань енергозбереження», -  зазначив перший заступник міського голови Сергій Сухомлин.
 
Як повідомила Світлана Ковтуненко, заступник начальника управління освіти міської ради, заходи з енергозбереження активно впроваджуються в закладах освіти міста. Цьогоріч до опалювального сезону в 37 навчальних закладах Житомира буде встановлено модернізовані теплові лічильники з модемами, які відображатимуть показники лічильника на відстані. У 13 закладах освіти, які мають котельні, замінено вікна. В школах міста проводиться просвітницька робота з питань енергозбереження.
 
В містах Житомирського консорціуму планується розпочати освітній проект у навчальних закладах за наступними напрямками:
-впровадження в навчальний процес питань пов’язаних з енергозбереженням та енергоефективністю;
-проведення навчань для завгоспів навчальних закладів з питань енергетичного менеджменту, моніторингу та фасіліті менеджменту;
-порівняння показників споживання енергетичних ресурсів навчальними закладами міст консорціуму із застосуванням системи бенчмаркінгу для  визначення найбільш енергоефективних закладів;
 -розробка механізмів із стимулювання колективів навчальних закладів та окремих осіб за отриманні показники економії енергетичних ресурсів.
 
Фахівці проекту GIZ «Енергоефективність у громадах» наголошують: система освіти – це найбільший спектр використання енергетичних ресурсів, тому саме тут знаходиться найбільший резерв економії.
 
Нагадаємо, завдяки співпраці з фондом GIZ у Житомирі вдалося запровадити систему енергетичного менеджменту з моніторингом споживання енергетичних ресурсів, а також провести енергоефективну термореновацію будівлі дитячого дошкільного закладу №63 за європейськими стандартами.
 
                                                                                          Управління по зв’язках з громадськістю міської ради 


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare