Члени виконкому підтримали програму підвищення енергоефективності м. Житомира на засіданні виконавчого комітету 5 серпня 2015 року. «За» проголосувало 22 членів виконкому з 30 зареєстрованих. Дана програма передбачає скорочення споживання паливно-енергетичних ресурсів на території міста та зміни традиційних видів палива на відновлюючі та альтернативні в закладах бюджетної сфери, житловому та комунальному господарствах.
Як зазначив перший заступник міського голови Сергій Сухомлин, Програма включає 3 основні пункти:
«По-перше, для ОСББ та ЖБК за рахунок міського бюджету передбачається повна компенсація процентів за кредитами на термомодернізацію жилого сектору. На ці цілі ми закладаємо 2 млн грн. По–друге, передбачено виділення коштів (співфінансування) на навчання управителів. По-третє, в програмі передбачається створення енергосервісного комунального підприємства. ОСББ має можливість взяти кредит для проведення термомодернізації, інший жилий сектор - ні. В нас на балансі більше тисячі багатоповерхових будинків, і для того, щоб розпочати масову термомодернізацію жилого сектору, в місті немає коштів, а це мільярди гривень. Створення комунального енергосервісного підприємства дає можливість залучити кошти міжнародних фінансових інститутів, фондів та банків. Так Світовий банк дає кредити під 1 %, Європейський банк реконструкції та розвитку вже на рік передбачив фінансову підтримку на термомодернізацію жилого сектору України в розмірі 100 млн євро, в т. ч. через механізм енергосервісних контрактів».
Наголошується також, що серед основних цілей Програми – зменшення комунальних платежів для населення та повернення частини досягнутої у міський бюджет, що фактично є безпроцентним кредитом для проведення утеплення багатоповерхівок.
«Умовно сьогодні квартира платить тисячу грн за тепло, воду та електроенергію. Після проведення термомодернізації буде зменшено споживання енергоресурсів на 60 – 65%. В цьому випадку ми зменшуємо вартість комунальних послуг на 15 -25 % для населення, а іншу частину (35-50%) економії коштів повертаємо у фонд», - зазначив Сергій Сухомлин.
Енергоефективні заходи, які будуть виконуватися впродовж 2015-2017 рр., фінансуватимуться за рахунок коштів міського бюджету (143689,2 тис. грн) та позабюджетних коштів (1114505,4 тис. грн). Так у 2015 р планується залучити 23159,5 тис. грн коштів міського бюджету, 191071,4 тис. грн позабюджетних коштів, у 2016 році – 61217,9 тис. грн та 359829,1тис. грн. відповідно, у 2017 році -599468 тис. грн з міського бюджету та 563604,9 тис. грн позабюджетних коштів.
Загальний обсяг коштів, який пропонується залучити на виконання Програми підвищення енергоефективності міста Житомира на 2015 -2017 рр., складає 1258351,6 тис. грн.
Заходи Програми впроваджуватимуться за рахунок фінансової та технічної підтримки Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР), Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля Є5Р, Швейцарського бюро співробітництва в Україні ( SECO), Північної Екологічної Фінансової Корпорації НЕФКО, Німецького бюро технічного співробітництва (GIZ), Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН), Швейцарського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку (SIDA).
Управління по зв’язках з громадськістю міської ради