Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 2
переглядів: 27
візитів сьогодні: 5607
візитів всього: 545630
Прогноз погоди
Про пільги учасникам бойових дій або інвалідам війни (учасникам АТО)
3 червня 2015 року 15:27
Право на статус учасника бойових дій учасників АТО
Відповідно до п. 19 ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» до учасників бойових дій належать військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції,  а також  працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення у порядку, встановленому законодавством.
 
Пільги,  передбачені  для  учасників бойових дій
Відповідно до ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій надаються, зокрема, такі пільги:
•  - 75 % знижка плати за користування житлово-комунальними послугами в межах норм, передбачених чинним законодавством;
• - 50% знижка плати за користування телефоном   від затверджених тарифів;
• - позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата у розмірі 20 процентів від тарифів вартості основних та 50 процентів - додаткових робіт);
• - безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування;
• - безплатний проїзд усіма видами міського та приміського  транспорту   загального користування;
• - безплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення, або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50-процентною знижкою;
• - підвищення до пенсії в розмірі 25 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
• - щорічна виплата разової  грошової допомоги до 5 травня.

Як отримати пільги учасникам бойових дій або інвалідам війни (учасникам АТО)
Необхідно звернутися:
 -   до організацій - надавачів житлово-комунальних послуг та послуг зв’язку за місцем проживання (наприклад: до  підприємства електромережі,   управління газового господарства тощо) з письмовою заявою та документами, що підтверджують його право на пільги.
Пільги на оплату житлово-комунальних послуг та послуг зв’язку надаються громадянам у безготівковій формі шляхом зменшення оплати за послуги (для учасників бойових дій – 75 %, для інвалідів війни – 100%), і обраховуються як знижка оплати за фактично спожитий обсяг пільгових послуг, але не більше встановлених Урядом  норм споживання.
-    до управління праці та соціального захисту населення за  місцем проживання для  забезпечення єдиного державного обліку осіб, які мають право на пільги.
 
До Реєстру пільговиків включається така інформація: загальні відомості про пільговика (прізвище, ім'я та по батькові, число, місяць, рік народження, ідентифікаційний номер у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів, адреса місця проживання, склад сім'ї, характеристика житла), реквізити паспорта та документа, що підтверджує право на пільги, а також категорія пільговика, перелік пільг, на які він має право, інформація про те, якими пільгами він реально користується.
 
Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 29.01.03 № 117 „Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги ” рішенням комісії виконкому по призначенню субсидій та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям пільги учасника бойових дій та інваліда війни надаються також і за фактичним місцем проживання.
 
Перелік осіб, які належать до членів сім'ї пільговика  
Згідно із статтею 51 Бюджетного Кодексу України до членів сім'ї пільговика, при наданні пільги з оплати житлово-комунальних послуг належать:
1. дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років);
2. неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи;
3. особа, яка проживає разом з інвалідом війни I групи та доглядає за ним, за умови, що інвалід війни не перебуває у шлюбі;
4. непрацездатні батьки;
5. особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги та проживає разом з ним.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare