27 березня у Житомирі відбулося експертне обговорення «Дорогою реформ: як стоденна діяльність уряду вплине на життя житомирян». Організаторами заходу виступила громадська ініціатива «Реанімаційний пакет реформ» (РПР), яка поєднує в собі експертні, комунікаційні та лобістські можливості. Експерти та активісти РПР долучаються до розробки та лобіювання законопроектів та контролюють втілення реформаторських законів.
Під час заходу було представлено пропозиції РПР щодо реформування в країні, а також презентація пакетів реформ, напрацьованих експертами. Наголошувалося, зокрема, на важливості реформи в державній службі. «Реформування уряду та міністерств є своєрідним «ключем до реформ», - зазначають організатори заходу. Прийняття закону про адміністративну процедуру, на думку експертів, стане основою для належного урядування, врегулює відносини органів виконавчої влади й місцевого самоврядування з громадянами та об’єктами господарювання, а також створить ефективні процедури несудового оскарження та скасування адміністративних актів.
У ході зустрічі обговорено стан та проблеми сучасної системи освіти. Експерт групи РПР з реформування сфери освіти Світлана Благодєтєлєва-Вовк наголошує на необхідності оновлення освітньої системи та форматування механізму фінансування освіти. «Фінансування освіти, безперечно, залишається на низькому рівні, - зазначає експерт, - Але гроші – це лише одна складова. Потрібно змінювати всю освітню систему та спрямувати запити суспільства не на дипломи, як сьогодні, а на знання».
Під час презентації напрацьованих реформ члени РПР велику увагу приділили реформуванню системи правоохоронних органів. «Мова йде не про нову назву та пошиття нової форми, - зазначає менеджер групи РПР з реформи правоохоронних органів Марина Цапок, - А про системні зміни, починаючи від принципів формування і підпорядкування силових структур і закінчуючи підходами до оцінювання результатів їхньої роботи». Визначивши проблеми сучасної системи правоохоронних органів, Марина Цапок також зазначає, що реформування міліції у поліцію – це насамперед створення органу, який працює на користь громади та надає поліцейські послуги населенню. У цьому контексті важливим є участь громади у конкретному та прозорому механізмі відбору кандидатів на посади у поліції.
Після презентації необхідних напрямків реформування РПР учасники зустрічі перейшли до серії «запитання-відповіді». Присутні на зібранні просили урахувати проблемні аспекти у деяких сферах суспільного життя, висловили свої пропозиції та ініціативи, мали можливість задати питання спікерам заходу та отримати відповіді.
Організатори обговорення наголошують: РПР – це позаполітична структура, яка напрацьовує законопроекти та пропонує їх парламенту. Члени РПР зазначають, що думка громади на місцях є важливою для експертів задля формування конструктивного та цілісного бачення, як реформувати країну в цілому.
Управління по зв’язках з громадськістю міської ради