Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 14
візитів сьогодні: 5400
візитів всього: 355469
Прогноз погоди
Небезпечний лід
27 лютого 2015 року 18:45
Управління з питань надзвичайних ситуацій
та цивільного захисту населення міської ради
інформує, застерігає та попереджає
 
НЕБЕЗПЕЧНИЙ ЛІД
 
В цьому році ми спостерігаємо ранній прихід весни. Не зважаючи на те, що водойми покриті кригою, у зв’язку з підвищенням температури вона значно ослабла, що створює додаткову небезпеку і підвищує ймовірність нещасних випадків. Не звертаючи уваги на ці обставини, рибалки-любителі продовжують облаштовуватися на льоду, дорослі та діти виходити на лід.

Сумна статистика констатує, що з року в рік на льоду гинуть дорослі й діти. До груп підвищеного ризику в першу чергу відносяться любителі-рибалки та діти.
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради застерігає мешканців міста та особливо любителів зимової рибалки утриматись від виходу на лід.

Якщо ви провалилися на льоду річки або озера.

Широко розкиньте руки по краям льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Люди, які провалювалися і діяли рішуче та виважено врятувалися.
Намагайтеся не обламувати край льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне - пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.

Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.

Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе дошку, фанеру або інші предмети які збільшують площу опори і повзіть на них. Наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати пов'язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 метри.

Якщо ви не один, тоді узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко - постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу.

Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони. Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм.

Звертаємося до мешканців міста та особливо любителів зимової рибалки не виходьте в цей час на лід.
 
Бережіть своє життя, не нехтуйте застереженнями!
 
Заступник начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення  міської ради О. А. Куліковський


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове