Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 44
візитів сьогодні: 5591
візитів всього: 546271
Прогноз погоди
Дитячий садок №63 буде утеплено за європейськими стандартами
21 січня 2015 року 18:22

Згідно меморандуму, який був підписний між міською радою та німецькою організацією GIZ, в Житомирі буде утеплено дошкільний навчальний заклад вперше за європейськими вимогами. Пощастило садочку № 63. Згідно проекту, його термомодернізують за новітніми технологіями, що дозволить в подальшому заощаджувати бюджетні кошти на енергоресурсах. Закінчити роботи планують наприкінці весни. На разі зроблено багато, розповідає завідуюча садочком  Віленіна Ганношина: «Роботи ведуться швидко, дуже ефективно. Утеплили підвал, дах, частково замінили вікна. І коли ми поставили багатокамерні вікна ( навіть коли їх тільки привезли), ми вже побачили товщину профілю цих вікон.  Після їх встановлення в дитячих спальнях стало відчутно тепліше. Температура в приміщеннях значно піднялась. Задоволені».
 
Внесок міста у проект становить 1,4 млн. грн., 2,4 млн. - це безповоротна фінансова допомога німецької організації GIZ. Перший заступник міського голови Сергій Сухомлин каже, що німці разом з фінансуванням поставили і умови: «Це грантові кошти, які не потрібно буде повертати з бюджету міста, але фонд поставив умови , що  садок має бути утепленим за німецькими технологіями і за коефіцієнтом теплопровідності, який відповідає європейським стандартам. Це на 20% вище від українських стандартів. Тому 63 садочку пощастило, і з міського бюджету була виділена сума для співфінансування цього проекту».

Також, в рамках проекту садок було обладнано спеціальним тепловим пунктом, який співставляє температуру на вулиці і, відповідно, дозволяє в найбільш економному режимі  забезпечувати теплом садочок. Окрім того, німецька сторона, дізнавшись, що міській владі на тендері вдалося заощадити кошти, виділила садочку ще більше 500 тисяч гривень.

«Проектно-кошторисна документація передбачала виділення 4 млн грн на комплексне утеплення цього садочку", - продовжує Сергій Сухомлин. "В результаті проведеного тендеру  суму було зменшено на 3 млн, тобто ми змоги заощадити на цьому проекті мільйон гривень  бюджетних грошей. Побачивши таке відношення до раціонального використання бюджету, німецький фонд GIZ пішов на безпрецедентний крок і додатково виділив більше 500 тис грн на придбання та встановлення геліосистеми для гарячої води, і ДНЗ №63 цілий рік відтепер буде отримувати гарячу воду в автономному режимі».
З настанням весни в ДНЗ №63 розпочнуться роботи з утеплення фасаду будівлі. Завідуюча садочком  з нетерпінням очікує кінцевого результату.
«Наші дітки запитують, чому до нас привозять так багато будівельних матеріалів. Ми їм розказуємо,  що в нас буде казковий, чудовий, теплий дитячий заклад. І ми дуже всі чекаємо , що наш садочок буде не тільки теплий, а й  дуже казковий зовні», - розповідає Віленіна Ганношина .
 


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare