Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів:
візитів сьогодні: 5625
візитів всього: 581687
Прогноз погоди
На місці загибелі 65 тисяч військовополонених встановили пам'ятну дошку
28 жовтня 2014 року 17:52
Сьогодні, 28 жовтня 2014 року, у межах проведення заходів у зв’язку з відзначенням 70-ї річниці визволення України від фашистських  загарбників  відбулося відкриття пам'ятної дошки на місці трагічної загибелі 65 тисяч військовополонених у нацистському концтаборі «Stalag 358».  Дошку  встановили на будівлі водонапірної вежі на території колишнього табору.
 
У заході взяли участь заступник Житомирського міського голови Олександр Бочковський, голова Богунської районної ради Людмила Янушевич, голова Корольовської районної ради Олег Соя, голова Житомирської районної ради, заслужений журналіст України, член Національної Спілки архітекторів Георгій Мокрицький, останній в Україні живий в'язень концтабору «Майданек» Франц Бржезицький, начальник Житомирського військового інституту ім. С.П. Корольова Юрій Даник, громада міста.
 
Заступник Житомирського міського голови Олександр Бочковський наголосив: «Це сумна сторінка в нашій історії. Потрібно пам’ятати це і знати, щоб потім ці помилки не повторювати. Пам’ятати з однією метою: ніколи більше!».
 
Останній в Україні живий в'язень концтабору «Майданек» Франц Бржезицький згадував: «Це  найстрашніше місце в Житомирській області, у місті. Сюди прибували полонені відусюди. Я ніколи не забуду, як взяли Київ  та  гнали сюди тисячі полонених».
 
Начальник Житомирського військового інституту Юрій Даник зазначив, що на даній території був один із найстрашніших офіцерських концтаборів на території України: «Люди не мали жодного шансу проти  фашистської системи. Потрібно робити висновки - воювати розумом, технікою, вміти воювати та дійсно захищати свою Батьківщину».
 
Член Національної Спілки архітекторів, заслужений журналіст України Георгій Мокрицький зазначив, що Україна переживає надзвичайно складний час, але разом з тим зараз народжується нова Україна, зовсім не та, якою вона була: «Ми знову народжуємося по суті новою демократичною країною. Тут фактично лежить ціле місто – 65 тисяч осіб. І вони навіть по-людськи не були поховані. Не було молитви, не було вибачень. Тому, встановлюючи цю дошку, ми просимо вибачення і молимося за упокій душ загиблих".

 Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare