Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 31
візитів сьогодні: 5626
візитів всього: 578029
Прогноз погоди
Міжнародний фонд втретє стерилізував бродячих тварин у Житомирі
15 жовтня 2014 року 15:16
«Це унікальна ситуація для Житомира, - зазначає перший заступник Житомирського міського голови Сергій Сухомлин. - Житомир єдине місто, куди Міжнародний фонд «4лапи Україна» приїхав втретє. Саме наше місто буде прикладом роботи з міжнародними фондами та прикладом гуманного відношення до тварин»
.
Перший заступник розповідає, що вперше фонд приїхав в Україну перед чемпіонатом «Євро 2012». Метою їх приїзду було покращення ситуації з безпритульними собаками в містах проведення чемпіонату: "Нам вдалося тоді в 2012 році запросити цей фонд в Житомир вперше. Завдяки представникам фонду за перші два приїзди у місті було стерилізовано 1013 собак. Крім цього, це дозволило нам зекономити достатньо великі кошти в міському бюджеті, тому що стерилізація однієї собаки обходиться бюджету міста приблизно в 250 грн."

Дням, в центрі міста фонд «4 лапи Україна» провів акцію, мета якої - інформувати житомирян про їх методи стерилізації собак, чому вони вважаються найефективнішим та гуманним до тварин.

Координатор проекту допомоги безпритульним тваринам в Україні Олександра Ліщишина розповідає, що фонд працює вже понад 18 років. Головний офіс знаходиться в Відні(Австрія), українське представництво розташоване в столиці України.

«Технології в нас європейські. У 2012 році, коли розпочався проект, в Україну приїхали з 40 країн світу волонтери. Вони нас навчали, зараз, в даний час,  всі маніпуляції проводяться українською командою. Ми приїхали в Житомир не тільки стерилізувати, але й для того, щоб навчити місцевих волонтерів працювати з тваринами, а місцевих ветеринарів – нашим новітнім технологіям», - зазначає координатор проекту допомоги безпритульним тваринам в Україні.

Ветеринарний лікар Міжнародного благодійного фонду Катерина Лускевич каже, що подібна інформаційна компанія в містах необхідна, адже не скрізь їх добре сприймають, люди не розуміють навіщо відловлюють тварин і що з ними відбувається далі: "На відлов собак виїжджають спеціально навчені люди – ловці собак. Зазвичай вони їздять з волонтерами, які знають вже певні зграї, можливо їх підгодовують. Тобто, для того, щоб зменшити стрес для собак під час відлову, перш за все ловці намагаються відловити собак руками, найчастіше так і відбувається. Якщо собака агресивна або дуже перелякана, ми використовуємо анестезію і спеціальні трубки для того, щоб їх відловити. Після того собаку поміщають у клітку, відвозять на машині до бази де знаходиться наша операційна,  там вже ветеринари оглядають тварину, проводять стерилізацію, вакцинацію від сказу і повертають на попереднє місце проживання".
 
Представники фонду зазначають, що такий метод є найефективніши:.якщо собак просто знищувати, на їх місце прийдуть нові, більш агресивні і цей процес буде нескінченний.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare