Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 2
переглядів: 16
візитів сьогодні: 5396
візитів всього: 355309
Прогноз погоди
У Житомирі буде створено індустріальний парк
2 жовтня 2014 року 15:52
За створення в Житомирі індустріального парку проголосували депутати міської ради під час 39 сесії. Що таке індустріальний парк та які вигоди отримає місто,  розповів Сергій Сухомлин під час прес-конференції.
 
Перший заступник Житомирського міського голови наголосив, що приблизно протягом місяця буде погоджено концепцію індустріального парку. Після погодженя її буде подано в Міністерство економіки на реєстрацію. По завершенні реєстрації буде проведено конкурс на керуючу індустріальним парком компанію.
 
«На справді є два підходи: перший – створити комунальне підприємство, яке зможе взяти на себе управління даним індустріальним парком, другий – проведення конкурсу і виявлення керуючу компаню», - заважує Сергій Сухомлин, - «Моя особиста думка Необхідно обрати другий підхід. Тоді буде проведено міжнародний конкурс і обирається європейська компанія, яка вже має досвід управління індустріальними парками. Така європейська компанія буде мати більший рівень довіри серед закордонного інвестора. Вона може заводити інвестиції набагато простіше ніж комунальне підприємство».
 
Світова практика (огляд роботи індустріальних парків Чехії, Польщі, Туреччини), за словами Сергія Сухомлина показує, що, в середньому, інвестицій на 1Га площі парку приходиться від 1,0 до 5,0 млн. дол.. США та створюється від 20 до 50 робочих місць. Його наявність в місті дасть забезпечення економічного розвитку та підвищення конкурентної спроможності міста, активізацію інвестиційної діяльності, створення нових робочих місць та розвиток сучасної виробничої та ринкової інфраструктури.
 
Одними з основних питань у створенні індустріального парку є питання виділення під нього земельної ділянки, інфраструктура та комунікації. Сергій Сухомлин зазначив, що вже на першому етапі є 22 Га земель промисловості, що належать місту на яких можна буде розташувати індустріальний парк: «Також я сподіваюсь, що нам вдасться вирішити питання з Міноборони про передачу ще 80 Га землі і тоді ми отримаємо індустріальний парк розташований на площі більше 100 Га. Відповідно на цій ділянці спокійно розташується 30-40 підприємств, тому самі можете підрахувати які об'єми інвестицій ми можемо залучити і яку кількість робочих місць створити».
 
Стосовно комунікацій та інфраструктури перший заступник міського голови поінформував, що їх вартість розподіляється на рівні три частини: «За попередніми підрахунками вартість комунікацій по індустріальному парку становить близько 15 млн. грн. За умовами та правилами створення індустріальних парків третину від цієї суми беруть на себе рівномірно інвестори, які туди заходять, третину бере на себе місто і третину  бере на себе центральний бюджет України».
 
Довідка: Індустріальний парк – це визначена ініціатором його створення територія (земельна ділянка), у межах якої учасники індустріального парку можуть здійснювати господарську діяльність у сфері промислового виробництва, інформатизації і телекомунікацій, науково-дослідну діяльність.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове