Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 37
візитів сьогодні: 5473
візитів всього: 402489
Прогноз погоди
У Житомирі відкрили меморіальну дошку пам’яті чехів, загиблих у 30-і рр. ХХ ст.
17 вересня 2014 року 17:46
17 вересня в Україні з робочим візитом перебуває Міністр закордонних справ Чеської Республіки Любомир Заоралек. За участі делегації Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у Житомирі на території меморіального комплексу жертв політичних репресій відкрили меморіальну плиту пам’яті чехів, загиблих у 30-і роки ХХ сторіччя.

«Наші чеські земляки проживають по всій Україні – від Ужгорода до Києва, Маріуполя та Криму. Майже 150 років минулого з того часу, як наші діди та прадіди прийшли на терени України з вірою знайти тут свій другий дім. Для багатьох із них ця держава стала другою Батьківщиною. На жаль, ХХ століття принесло чехам втрати і трагедії. Сьогодні ми зібралися в Житомирі, аби вшанувати всіх, хто загинув у Житомирі 28 вересня 1938 року», - сказав Міністр закордонних справ Чеської Республіки Лубомір Заоралек на церемонії відкриття пам’ятної плити.

Заступник Житомирського міського голови Олександр Бочковський зазначив: «Тут покояться останки понад 18 тисяч наших земляків – українці, поляки, чехи, люди інших національностей втратили своє життя через те, що мали інші погляди. Світла пам'ять усім закатованим тут землякам!».
 
Довідка
Згідно з повідомленням посольства Чехії, 28 вересня 1938 в Житомирі були страчені 77 чехів, які жили і працювали в Житомирі і в навколишніх селах. Це сталося в день святого Вацлава - покровителя чеських земель, на його честь були названі місцеві костьоли. З моменту виникнення незалежної Чеської Республіки в 1993 році цей день іменується днем чеської державності. У червні 1958 року всі вироки вказаним чехам були скасовані.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове