Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 22
візитів сьогодні: 5462
візитів всього: 403146
Прогноз погоди
Душа і серце Житомира - наша рідна Михайлівська
12 вересня 2014 року 16:35
До 1130 річниці від дня заснування Житомира у світ вийшла книга про історію вулиці Михайлівської. Ілюстрований путівник містить рідкісні фотографії вулиці, зроблені  в різні роки, портрети відомих людей, які бували в будинках, що  розташовані на цій вулиці, а також маловідомі історичні факти. Дана книга видана за підтримки Житомирської міської ради та за сприяння підприємств, установ та організацій, що розташовані на головній  пішохідній  вулиці  міста.

Заступник міського голови Олександр Бочковський відзначив: подарунок, який до Дня міста зробив автор книги - відомий Житомирський краєзнавець Георгій Мокрицький, - це цінне придбання для житомирян та гостей міста:
«Я радий, що така книжка вийшла з друку до Дня міста. Георгій Павлович написав більше 75 книжок про Житомир. Впевнений, що чергове видання також зацікавить городян, і цей ілюстрований путівник, як і попередні книги автора, передаватиметься  з рук в руки. Розповідь про вулицю Михайлівську вийшла дуже насиченою, різнобарвною та захоплюючою.  Історичні матеріали подано в доступній формі . Раджу кожному житомирянину  прочитати цю книжку, в якій автор  закликає  любити своє рідне місто, його  вулиці, тобто не лише жити в місті, а й жити Житомиром».

Як розповів Георгій Мокрицький, матеріали з історії вулиці Михайлівської  розпочав  збирати з Миколою Кострицею, якого зараз, на жаль, немає серед живих. З колегою планували видати велику книгу, присвячену головній пішохідній вулиці Житомира, утім,  через відсутність коштів не вдалося реалізувати ці плани. Коли ж від керівництва міста надійшла пропозиція видати невеличкий путівник пам’ятними  місцями Михайлівської, за два місяці було узагальнено зібрані матеріали та підготовлено ілюстрації: «За кожним рядком чи фотографій стоїть  багаторічна праця та  пошук. Довелося попрацювати в  архівах по всьому колишньому Радянському Союзу і не тільки. Наприклад,  у  путівнику згадується про племінника Петра Ілліча Чайковського, який був в Житомирі і поставив оперні уривки в театрі. В 80-х  роках я їздив до його доньки в Московську область. Зроблені під час цієї поїздки фотографії та запис,  використано у виданні. Кілька рядків – це ціла поїздка до Москви».
 
Оскільки чимало унікальної інформації,  на жаль,  не увійшло  до путівника, Житомирський краєзнавець вирішив відзняти ще кінофільм про вулицю Михайлівську. У 20-хвилинній стрічці зібрано близько 200 ілюстрацій, які розповідають про історію головної пішохідної вулиці нашого міста. Переглянути кінофільм житомиряни мають можливість вже в цю суботу. Упродовж усього дня на вулиці Михайлівській, біля Обласного театру ляльок,  буде організовано показ  кінофільму. Також на День міста він транслюватиметься в ефірі обласного телебачення.

Щодо ілюстрованого путівника, зазначимо: перша партія книги  видана  тиражем в тисячу примірників. Видання буде передано шкільним та усім міським бібліотекам. Частину книжок отримають організації, які розташовані на вулиці Михайлівській. Сидячи в затишному кафе, городяни зможуть не лише погортати путівник, а й придбати його собі на пам’ять.

«Треба навчитися дивитися на все те, що оточує нас очима людини, яка любить та шанує своє місто. Якщо ми будемо жити в цьому місті і творити з любов’ю, наше місто буде кращим і розвиватиметься.  Давайте любити і давайте жити нашим рідним містом», - зазначив заступник міського голови Олександр Бочковський.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове