Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 45
візитів сьогодні: 5627
візитів всього: 581729
Прогноз погоди
Семінар «Організація роботи шкільної психолого-медико-педагогічної комісії»
11 квітня 2014 року 09:27
9 квітня 2014 року на базі ЦТДіМ відбувся семінар директорів ЗНЗ, НВК «Організація роботи шкільної психолого-медико-педагогічної комісії», підготовлений НМЦ управління освіти Житомирської міської ради.

На семінарі  розглянуто наступні питання:організація роботи шкільної ПМПК( мета, завдання, організаційні заходи, документація , звітність);засади роботи міської ПМПК;місце ПМПК в системі інклюзивної освіти.

Психолого-медико-педагогічна комісія – це нарада педагогів, психологів, медиків, на якій обговорюють проблеми щодо розвитку, навчання і виховання, збереження фізичного та психічного здоров’я дитини, визначають методи корекційного впливу та приймають управлінські рішення.

Основною метою ПМПК є забезпечення кожного учня ЗНЗ медико-психолого-педагогічним супроводом, що забезпечить фізичну, психологічну та морально-правову безпеку дитини шкільного віку.

Комісія проводиться лише зі спеціалістами, які безпосередньо працюють з дітьми певного класу.

ПМПК проводиться з певної проблеми. Брати участь у засіданні комісії можуть лише певні спеціалісти. Це пов’язано з проблемами дитини, стратегія розвитку якої розробляється на комісії, а також залежить від кількості спеціалістів конкретного ЗНЗ.

Під час ПМПК вирішується ряд управлінських та дидактичних завдань. В основу роботи ПМПК покладено єдність чотирьох функцій:
- медична (якщо інклюзія) та психолого-педагогічна діагностика сутності виявлення проблеми;
- інформування суб’єктів освітнього простору (педагогів, психолога, батьків,  логопедів) щодо проблеми та шляхів її розв’язання;
- консультування суб’єктів освітнього простору на етапі прийняття рішення та складання плану подолання проблем (складання корекційної програми);
- первинна допомога на етапі реалізації обраного плану.

Учасники семінару  ознайомились із змістом роботи ПМПК; послідовністю її  діяльності щодо конкретного учня, класу;етапами організації та проведення ПМПК; реалізацією рішень  комісії та обговорили зміст діяльності основних учасників циклу супроводжувальної роботи.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare