Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 34
візитів сьогодні: 5575
візитів всього: 513084
Прогноз погоди
Перший заступник міського голови Сергій Сухомлин про першочергові завдання
28 березня 2014 року 14:29

28 березня 2014 року перший заступник Житомирського міського голови з питань діяльності виконавчих органів Житомирської міської ради Сергій Сухомлин провів прес-конференцію.  Інформація щодо першочергових завдань представників міської влади була представлена в трьох блоках: бюджет, реформування комунальних підприємств міста, архітектура та благоустрій.

«За оцінкою діяльності районних державних адміністрацій та міськвиконкомів за 2013 рік місто за усіма напрямами діяльності посідає 18 рейтингове місце (у 2012 – 9)», – зазначив Сергій Сухомлин. Таку інформацію повідомляє довідка про економічний і соціальний розвиток Житомира за 2013 рік.

Далі пішла мова про бюджет та його ефективне використання:

Запровадження «електронного бюджету». Одне з призначень електронного бюджету – прозоре проведення тендерних торгів та доступ до тендерної документації.

Створення резервного фонду. Відбудеться перерозподіл статей витрат на такі напрямки як: реконструкція пл. Корольова, Замкової Гори, частини Старого Бульвару, заміна комунікацій по вул. Михайлівська та ін. Завдяки такому розподілу планується заощадити 30 млн. гривень.

Перерозподіл та оптимізація бюджету. Перерозподіл також відбудеться і за рахунок відмови від придбання авто для органів місцевого самоврядування, встановлення кондиціонерів в кабінетах та ін.

За пропозицією депутатів, комп’ютеризація шкіл в Житомирі, в подальшому відбуватиметься лише за рахунок місцевого бюджету, а не за програмою співфінансування спільно з батьками. З бюджету буде виділено 1 млн. грн. на придбання комп’ютерів для, приблизно, 20 загальноосвітніх закладів міста.

«Один з основних напрямків роботи полягає у реформуванні комунальних підприємств міста. У найбільш скрутному становищі наразі перебувають КП “Житомирське Трамвайно-тролейбусне управління”, КП “Житомирводоканал” та “Теплокомуненерго”», –зазначив Сергій Сухомлин.

1. Основні проблеми КП “Трамвайно-тролейбусне управління ”

- затримка з виплати заробітної плати;

- відсутність коштів для оновлення рухомого складу;

- дублювання маршрутів комунального транспорту приватними перевізниками.

Першочергові кроки:

- представлення профільним заступником міського голови плану реорганізації транспортної системи;

- виділення коштів з міського  бюджету на придбання  нових одиниць рухомого складу ТТУ (тролейбуси, автобуси з великою пасажиромісткістю);

- реорганізація штату підприємства.

2. Основні проблеми КП “Житомирводоканал”

- борг за електроенергію (станом на 01.03.2014 - 34,6 млн. грн.);

- застаріле технічне обладнання.

Першочергові кроки:

- посилений контроль за витратами води;

- посилений контроль за несанкціонованими підключеннями до водопостачання;

- виділення коштів з міського бюджету на заміну технічного обладнання для зменшення енерговитрат КП “Житомирводоканал”;

- проведення модернізації підприємства (реконструкція фільтрувальних станцій, переоснащення магістралей водопостачання);

- участь Житомира у конкурсі  від Світового банку  для отримання кредиту у

30 млн. дол. США. на модернізацію підприємства.

3. Основні проблеми КП “Житомиртеплокомуненерго”

- заблоковані рахунки підприємства;

- зношеність  обладнання;

- борг за спожитий природний газ (станом на 01.03.2014 - 214, 8 млн. грн).

Першочергові кроки:

 - розблокування рахунків підприємства, виплата заробітної плати його працівникам.

В ході прес конференції Сергій Сухомлин також звернув увагу питання архітектури та благоустрою Житомира.

Земельний банк Житомира.

В першу чергу перший заступник Житомирського міського голови наголосив на потребі створення Земельного банку Житомира. Сергій Сухомлин розповів, що з близько 30% землі в місті не платиться орендна плата. Серед причин він назвав короткочасність укладання договорів оренди.

У зв'язку з тим, що переоформлення договорів займає 1-2 роки міський бюджет не доотримує значну суму коштів. Перший заступник Житомирського міського голови звернув увагу на необхідність спрощення процедури оформлення оренди землі, продовження її термінів та створення електронного кадастру. За словами Сергія Сухомлина, це дасть змогу щорічно поповнювати міський бюджет на 10-15 мільйонів гривень.

Політика по малим архітектурним формам

Перший заступник Житомирського міського голови розповів, що до наступної сесії буде доопрацьована комплексна схема розміщення малих архітектурних форм у місті. Сергій Сухомлин сказав, що особливо важливим є зменшити кількість МАФів, а також зобов'язати власників привести їх зовнішній вигляд у відповідність до архітектурної концепції Житомира, що зараз розробляється.

Реконструкція скверу по вулиці Лятошинського

Сергій Сухомлин розповів, що наразі замовлено ескізний проект реконструкції скверу по вулиці Лятошинського. По результатам роботи архітекторів буде обрано кращий проект. Також перший заступник Житомирського міського голови розповів, що у сквері на вулиці Лятошинського буде обладнано відкриті прилавки європейського типу, для продажу квітів. Туди буде запропоновано перейти підприємцям з вулиці Московської.

Реконструкція вулиці Михайлівської до 1130 річниці Житомира. Заміна мереж

Перший заступник Житомирського міського голови розповів, що зараз сформовано громадський комітет по реконструкції вулиці Михайлівської. Очолює його краєзнавець Григорій Мокрицький, а до складу входять житомирські архітектори і може долучитись кожен бажаючий. Сергій Сухомлин зазначив, що до створення проекту оновленої вулиці Михайлівської долучились архітектори Житомира, Харкова, а також студенти Київського Національного університету будівництва та архітектури разом з викладачами. За словами першого заступника Житомирського міського голови є спонсори, які оголосили приз в розмірі 50 тисяч гривень за найкращий проект реконструкції вулиці. Крім того, Сергій Сухомлин повідомив, що завдяки сучасним та недорогим технологіям, можливо скоротити терміни заміни мереж та витрати на них.

Зовнішній вигляд міста - бренд бук

Сергій Сухомлин повідомив, наразі розробляється нова концепція зовнішнього вигляду міста та бренд бук Житомира. Перший заступник Житомирського міського голови пообіцяв найближчим часом презентувати проект на розгляд громадськості. 

 
Управління по зв’язках з громадськістю міської ради
 


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare