Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 21
візитів сьогодні: 5614
візитів всього: 542620
Прогноз погоди
У Житомирі сьогодні перевірять систему оповіщення в надзвичайних ситуацій
22 листопада 2013 року 10:13

Одним з основних завдань цивільного захисту є оперативне оповіщення населення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій, своєчасне і достовірне інформування про обстановку, яка складається, заходи, що вживаються для запобігання надзвичайним ситуаціям, подолання їх наслідків.

Як свідчить аналіз техногенних аварій, природних катаклізмів не тільки в Україні, а й за її межами, саме невиконання або невчасне виконання цього завдання призводить до невиправданих людських втрат і матеріальних збитків.

Для оповіщення населення міста Житомира про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій у місті створена система централізованого оповіщення, яка складається з електросирен і мережі міського проводового радіомовлення, по якій до населення доводять сигнали оповіщення, повідомлення, звернення органів влади. Передачі повідомлень здійснюються подачею сигналу «Увага всім!» за допомогою електросирен, які розташовані по всій території міста.

З метою перевірки готовності до роботи за призначенням 22 листопада поточного року буде проведено комплексну перевірку системи централізованого оповіщення міста. У цей день з 14.00 по 15.00 год. тривога буде навчальною, працюватимуть усі електросирени, розміщені в різних куточках міста. Звук їх означає попереджувальний сигнал «Увага всім!». За цим сигналом мешканці міста повинні ввімкнути радіоприймачі місцевої радіомережі і прослухати відповідне повідомлення.

Головний технічний засіб, який подає детальну інформацію населенню про загрозу або виникнення над­звичайної ситуації природного, техногенно­го характеру — проводове радіомовлення. Постановою Кабінету Міністрів Украї­ни визначено, що підприємства, установи і організації, незалежно від форм власності і господарювання, зобов'язані забезпечити всі виробничі, службові та адміністративні приміщення, а також приміщення навчальних і лікувальних закладів радіотрансляційними точка­ми для гарантованого прийому програм держав­ного радіомовлення.

Протягом останніх років у місті спостерігається скорочення кількості радіоабонентів як серед населення, так і серед підприємств, установ та організацій. Таким чином, певна кількість житомирян свідомо позбавляє себе можливості отримати життєво важливу інформацію.

Управлінням з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради опрацьовано питання щодо залучення до оповіщення операторів ефірного радіомовлення, зокрема РМ- радіостанцій, відомчих мереж оповіщення, які будуть задіяні в разі безпосередньої загрози, або виникнення надзвичайної ситуації.

Звертаємось до всіх житомирян бути уважними при отриманні сигналів оповіщення, які передаються через систему централізованого оповіщення та в подальшому діяти відповідно до рекомендацій управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради.



Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare