Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 36
візитів сьогодні: 5626
візитів всього: 578368
Прогноз погоди
У Житомирі встановили меморіальну дошку російському поету
21 листопада 2013 року 17:39

У Житомирі на майдані С.П. Корольова відкрили меморіальну дошку російському прозаїку, поету, автору популярних лірико-сатиричних віршованих фейлетонів Саші Чорному. Це єдине місце вшанування пам’яті письменника, тому що будинки, де він народився та навчався, не збереглися, а місце його поховання невідомо.

На урочистості з нагоди відкриття дошки 21 листопада 2013 року завітали заступник Житомирського міського голови Олександр Бочковський, голова обласної організації Українського Товариства охорони пам’яток історії та культури Георгій Мокрицький і голова ЖОГО «Руська співдружність», член Національної спілки краєзнавців України Євгеній Тіміряєв.

«Мені приємно, що у Житомирі кількість меморіальних дощок зростає. Вони відображають гордість нашого міста. Саша Чорний також неодноразово згадував Житомир у власній поезії. Свій перший фейлетон у 1904 році він опублікував саме у житомирській газеті Волинський вісник», — зазначив Олександр Бочковський.

Про особливості біографії Саші Чорного та про те, які наступні меморіальні дошки планують встановити у Житомирі, розповіли Євгеній Тіміряєв і Георгій Мокрицький. За словами краєзнавця Георгія Мокрицького, поруч із дошкою Саші Чорному можуть бути розміщені дошки письменнику Олександру Довженку та співачці Зої Гайдай.

Управління по зв’язках з громадськістюВсі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare