Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 2
переглядів: 29
візитів сьогодні: 5612
візитів всього: 542599
Прогноз погоди
Під час акції «Життя – це рух» волонтери та незрячі житомиряни закликали водіїв бути уважними до проблем людей із вадами зору
13 листопада 2013 року 17:40

13 листопада 2013 року в Житомирі, на перехресті вул. Маяковського – Якіра, відбулась акція «Життя – це рух», учасниками якої стали сліпі люди, громадська спілка «Сучасний погляд», працівники ДАІ, а також депутат Житомирської міської ради Галина Позняк, яка приурочена до Міжнародного дня сліпих.

Головна мета заходу – привернути увагу водіїв до тадких учасників дорожнього руху, як незрячі та слабозорі пішоходи.

Під час проведення акції волонтери та співробітники ДАІ роздавали водіям буклети – пам’ятки водіям, у яких зазначені короткі рекомендації з Правил дорожнього руху, що підкреслюють особливості сприйняття навколишнього світу і, зокрема, транспортних засобів та об’єктів дорожньої інфраструктури людьми з інвалідністю по зору.

Крім того, незрячі особисто звертались до водіїв бути уважнішими, просили пропускати людей, які переходять вулицю, тримаючи в руках підняту палицю.

«Часто ми ходимо по двох, ті, хто хоч трохи бачить і взагалі незрячі. Важко ходити по тротуарах, бо на них паркуються машини. А взагалі мало, що робиться для незрячих», – розповіла Ніна Лаврега, яка погано бачить від народження. Також пані Ніна зазначила основну проблему незрячих – важка ситуація з маршрутками, бо часто, побачивши, незрячого водії просто проїжджають повз. Крім того, незрячі часто не знаючи номера потрібної маршрутки, змушені об’їжджати пів Житомира. Крім того, не завжди оголошуються зупинки.

«Слава Богу, мені щастить на добрих людей, які, коли звертаюсь за допомогою, можуть перевести на іншу сторону вулиці», – зазначила Ніна Лаврега.

«Назва нашої акції символічна. Адже справді життя – це рух, а рух – життя. Ідея проведення акції виникла в людей організації «Сучасний погляд», діяльність якої спрямована на допомогу людям із вадами зору. Акцією ми хотіли привернути увагу водіїв до незрячих людей, а також людей, які мають проблеми з зором. Також ми хотіли показати, як реагуватимуть водії та перехожі на людину, яка перетинає вулицю з тростинкою. На жаль, зараз існує багато незручних проблем для незрячих, наприклад, у Житомирі мало звукових світлофорів, припарковані авто на тротуарах, не озвучується транспорт... Хотілося б, щоб проблеми незрячих вирішувались, а їхнє життя хоча б трохи ставало простішим», – зазначила один із організаторів акції, депутат міської ради Валентина Позняк, яка власне також є незрячою, не соромиться цього, неймовірно гарно орієнтується у просторі і, не зважаючи ні на що, залишається життєрадісною.

«Звичайно, ми не можемо звернутися до всіх водіїв України, більше того, ми не ставимо собі за мету охопити якусь значну частину таких водіїв, але маємо сподівання, що за допомогою засобів масової інформації, суспільним резонансом зможемо покращити ситуацію на шляхах нашої держави та зробити її безпечнішою для пішоходів з інвалідністю по зору», – зазначили організатори.

«Такі акції потрібно проводити частіше, тоді і водії більше звертатимуть увагу на пішоходів. Це важлива справа. Тому через те, що мене зупинили, навпаки добре, я із задоволенням долучився до такого заходу», – вислухавши незрячих стареньких, а також отримавши з рук волонтерів пам’ятку водія, підкреслив водій Олег Денисюк.

«В рамках проведення заходу хочу повідомити, що у Житомирі проходить тиждень безпечного руху. На сьогодні в місті працює 12 світлофорів, які обладнані звуковою сигналізацією для зручності переходу дороги людей, які мають вади зору», – підкреслює начальник ДАІ м. Житомира Костянтин Перепелиця. За словами начальника, за останні 10 місяців у Житомирі скоєно 20 ДТП за участі пішоходів. Хоча, як показує практика, не зафіксовано жодного факту порушення Правил дорожнього руху за участі людей, які мають вади зору, а навпаки, вони є дисциплінованими учасниками дорожнього руху.

Нагадаємо, 13 листопада акцію «Життя – це рух» одночасно розпочали в 14 обласних центрах, зокрема у Житомирі, Донецьку, Києві та Київській області, Кіровограді, Львові, Луцьку, Івано-Франківську, Одесі, Рівному, Сімферополі, Харкові, Хмельницькому, Чернівцях. Акція покликана привернути увагу світової спільноти, а також водіїв до проблем людей, які втратили зір та потрапили у скрутну життєву ситуацію.

Довідка:

Перехрестя, обладнані звуковою сигналізацію

Вул. Вітрука – Ціолковського, вул. Київська – автовокзал, вул. Київська – вул. Театральна, вул. Перемоги – м-н Перемоги, вул. Котовського – вул. Перемоги, вул. Ольжича – вул. Перемоги, пр-т Миру – ринок «Хмільники», вул. Перемоги – Лесі Українки, вул. Старовільська – вул. Якіра, вул. Старовільська – вул. Ольжича, вул. Велика Бердичівська – вул. Михайлівська, вул Київська – вул. Московська.

Всього у Житомирі 96 світлофорних об’єктів, понад 1000 світлофорів.

 

Управління по зв’язках з громадськістюВсі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare