Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 36
візитів сьогодні: 5570
візитів всього: 512473
Прогноз погоди
Міські голови не хочуть бути пішаками в популістських іграх влади
21 серпня 2009 року 12:39

 

 

21 серпня 2009 року у Житомирі відбулась конференція міських голів під гаслом «Що добре для наших громад – добре для України».

Житомирський міський голова Віра Шелудченко, відкриваючи захід, зауважила: «Сьогодні міська влада не може стати повноцінним господарем у своїй хаті. Центральні органи влади забирають левову частину наших податків. Політики приймають популістські закони, які не можуть бути виконані по дуже простій причині — не вистачає коштів.

Законом визначена ціла низка пільг, які не забезпечені коштами, а у невиконанні пільгових програм звинувачують міських та селищних голів. Наприклад, ТТУ м. Житомира і досі чекає майже 40 мільйонів гривень в якості компенсації проїзду всіх 34 категорій пільговиків. Міська влада повинна мати стільки коштів, скільки потрібно для виконання її обов’язків. 

Сьогодні грошова дотація з центру в міста є по-перше, джерелом корупції, а по-друге, дієвим інструментом впливу на міських і селищних голів. Слухняні мери отримають гроші швидше і в повному обсязі, а ті, що відстоюють інтереси своїх громад, можуть і почекати. Не треба нас робити «хлопчиками для биття».

У ході конференції міські голови вирішили започаткувати Всеукраїнський рух «Громади вимагають». Мета руху під час проведення кампанії по виборах Президента України сформувати та донести до кандидатів та українського політикуму пропозиції та вимоги міських та селищних громад.

Першим етапом стане збір запитань та вимог від мешканців міст до представників влади, зокрема – кандидатів у президенти України. Думка кожного члена громади має бути почута.

Всі запитання та пропозиції будуть оприлюднені під час передвиборчих зустрічей кандидатів у містах-учасниках руху «Громади вимагають». Таким чином, політики не зможуть знехтувати реально важливими для місцевих громад питаннями.

Політики всіх рівнів повинні бути ближче до людей та працювати для покращення життя всіх українців, які живуть і в маленькому селі, і у великому місті.

 

 Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare