Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 29
візитів сьогодні: 5622
візитів всього: 547036
Прогноз погоди
Житомирські ветерани розповіли про Курську битву
17 липня 2013 року 15:33

17 липня 2013 року в будинку офіцерів пройшли урочистості з нагоди відзначення 70 річниці перемоги в битві на Курській дузі.

На зустріч зібралися представники ветеранських організацій, молодь та солдати та офіцери з житомирських військових частин. Почесними учасниками зустрічі стали ветерани, які брали участь у цій битві.

Слова вдячності ветеранам війни, а особливо учасникам Курської битви, висловила начальник управління праці та соціального захисту населення Любов Петренко.

Молодий солдат Богдан Іванов розповідає про Курську битву як за підручником: «Курська битва, тривала з 5 липня по 23 серпня 1943 року, є однією з ключових битв Другої світової війни. Вона стала переломною, завдяки цій перемозі нашим військам вдалося перейти з оборонних дій в наступальні».

Самі ж ветерани згадують битву з жахом, та розповідають молодим бійцям про пекло, яке їм довелося пережити.

«Коли почалося це велике танкове побоїще, наші Т-34 за рахунок маневреності знищували німецькі танки з боків, а нам, тим хто був на тяжких машинах ішли в лобову атаку. Нашу лобову броню вони пробити не могли. Йшли наші танкісти на таран. Підривалися навколо снаряди, горіли німецькі і наші танки і земля навколо. У повітрі теж ішов бій, літаки падали і горіли. Це було щось неймовірне, одним словом – пекло», – розповідає ветеран Курської битви, полковник у відставці Іван Варгузін.

Управління по зв'язках з громадськістю

 Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare