Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 20
візитів сьогодні: 5462
візитів всього: 403145
Прогноз погоди
У Житомирі число стерилізованих собак планують збільшити до 1000
12 липня 2013 року 16:19

Гуманно поводитися із безпритульними тваринами закликають житомирян волонтери та команда Міжнародного благодійного фонду «Чотири лапи». Закликають – і самі показують приклад: завдяки співпраці організації з містом за два етапи втілення програми регулювання чисельності безпритульних тварин вже стерилізовано 800 собак. За 2 тижні цю кількість планують збільшити до 1000.

Хід виконання проекту стерилізації собак презентували сьогодні, 12 липня 2013 року, під час зустрічі з міським головою Володимиром Дебоєм та депутатами обласної ради Олегом Корхом та Сергієм Сухомлином презентували доктор ветеринарних наук Валентина Фасоля та керівник благодійного фонду «Чотири лапи» Амір Халіл.

Вже під час ІІ етапу реалізації проекту проведено стерилізацію та кастрацію для понад 400 собак. Мобільна лабораторія по вул. Баранова, 74 працюватиме ще 2 тижні. До втілення проекту активно долучаються житомирські волонтери та просто небайдужі мешканці міста.

Амір Халіл розповідає, що не очікували також допомоги від самих житомирян, які не тільки приносять на стерилізацію безпритульних собак, а й дехто їх потім забирає додому.

Адже у комплексі зі стерилізацією/кастрацією собаці ще проводять різні щеплення від найпоширеніших захворювань. Над проектом працює команда інтернаціональних лікарів: 8 осіб від фонду «Чотири лапи» та дев’ятеро – житомирян. Операції здійснюють дві бригади хірургів. Лікарі розповідають, що щоденно проводять по 30-40 таких операцій. Хірургічне втручання здійснюється під глибоким наркозом. Сама операція триває 20-30 хвилин. Прооперовану тварину заносять у вольєр, де вона ще на добу під наглядом команди лікарів та волонтерів. За потреби, тварину залишають на довше.

Міський голова Володимир Дебой дякує фонду та ініціативним депутатам за те, що проект реалізовується саме у Житомирі. «Сподіваюся, що роботу ми продовжимо і після придбання та облаштування притулку для тварин. Я дякую депутатам міської ради, які вчора одноголосно проголосували за купівлю притулку для тварин по вул. Баранова, 87. Територія має всі необхідні комунікації. Ми плануємо подібні операції вже незабаром проводити на міській стаціонарній базі – у притулку для тварин. Нині робиться велика справа», – говорить Володимир Дебой.

Депутат обласної ради Олег Корх також підтримує купівлю притулку для тварин та наголошує на необхідності продовження програми регулювання чисельності безпритульних тварин саме за допомогою таких гуманних методів.

Депутат обласної ради Сергій Сухомлин говорить про співпрацю на всіх рівнях:  «Ініціатива роботи з фондом з’явилася 1 рік тому. Сьогодні проект показує результат взаємодії влади міста із фондом «Чотири лапи», громадськими організаціями та небайдужими мешканцями. За два етапи буде стерилізовано 1 тис.тварин. крім того, фонд нині розглядає можливість створення притулку для ведмедів».

Сам керівник фонду «Чотири лапи» Амір Халіл задоволений результатами двох етапів та готовий до співпраці з містом і надалі. «Житомиряни продемонстрували хороших приклад співпраці над однією вирішенням спільної проблеми. Вже стерилізовано більше 800 собак. Це гарний результат. На наступному тижні до проекту долучаться ще спеціалісти із-за кордону», – розповідає Амір Халіл.

Спеціалісти та волонтери вже готуються до роботи у притулку. Доктор ветеринарних наук, керівник ветеринарної клініки Валентина Фасоля розповідає, що тварини не просто утримуватимуться у притулку – там їм також робитимуть стерилізацію та кастрацію. Особливий догляд та увагу, – наголошує Валентина Фасоля, – матимуть молоді собаки. Адже вони матимуть більше шансів потрапити до господарів.

Всі учасники зустрічі закликають господарів гуманно поводитися із тваринами, не викидати їх на вулицю, адже більшість із них не зможе пристосуватися до жорстких вуличних умов життя.

Не змогла пристосуватися до вулиці і невеличка собака – метис пінчера, 2,5 кг. Її волонтери знайшли у жахливому вигляді. У фонді сподіваються, що тварина знайде нових господарів.

«Думаю, їй років 6. Очевидно, що господарі викинули її на вулицю. Скільки вона прожила у вуличних умовах – не відомо. Собачку хтось дуже побив – у неї вибита челюсть та неправильно ростуть зуби. Сьогодні ми простерилізували собаку. Сподіваємося, що вона знайде нових добрих господарів», – говорить волонтер Ольга Фесенко.

 

Управління по зв’язках з громадськістюВсі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове