Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 50
візитів сьогодні: 5618
візитів всього: 582634
Прогноз погоди
Житомирська гребля стоятиме ще довго, але потребує капремонту
15 квітня 2013 року 15:19

Заступник міського голови Микола Боровець прокоментував ситуацію, що склалась навколо житомирської греблі в районі «Голови Чацького». Посадовець переконаний, що сьогодні загрози надзвичайної ситуації на греблі немає:

«Сьогодні рівень води на греблі становить 39 см., гребля може витримати підняття води до рівня 2 метрів, тобто запас достатній. Крім того, на греблі забезпечено цілодобове чергування фахівців, які забезпечують нормальні умови експлуатації споруди.»

Гребля була здана в експлуатацію у березні 1965 року, основною метою будівництва гідроспоруди було забезпечення технічного водопостачання промислових підприємств міста, в основному ВАТ «Льонотекс». У 1997 році греблю було визнано аварійною та віднесено до об’єктів ІІ групи ризику виникнення надзвичайних ситуацій.

Водолазне обстеження гідроспоруди проводилось у 1997, 2001 та 2003 роках. Результати обстеження показали, що правобережний стоян, водозливна гребля, донний водовипуск та прилеглі ділянки верхнього та нижнього б’єфів мають щілини та потребують ремонту.

У 2004 році була створена проектно-кошторисна документація на капітальний ремонт гідроспоруди. За цінами 2004 року ремонт греблі складав близько 3,5 млн. грн. Орієнтовна вартість ремонту в цінах 2012 року становитиме близько 13 млн. грн.

До 2008 року гребля перебувала у державній власності, але внаслідок ліквідації ВАТ «Льонотекс» греблю передали місту.

«Питання капремонту гідроспоруди перед очільниками держави піднімалось не один раз. У 2012 році на ремонт греблі постановою Уряду було виділено 10 млн. грн., але, на жаль, кошти держави не надійшли», - наголосив заступник міського голови Микола Боровець.

Посадовець зазначив, що ситуація на гідроспоруді стабільна, контроль за технічним станом греблі та рівнем води у водосховищі здійснюється цілодобово.

Вирішити питання капітального ремонту гідроспоруди місто самостійно не може, через недостатність фінансових ресурсів. Проведення капремонту греблі можливе лише за фінансової участі у проекті держави, міста та інвесторів.

 

 

 

 

 


 

 

Управління по зв’язках з громадськістюВсі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare