Житомир завдяки активному пошуку і тісній співпраці з міжнародними фінансовими організаціями стає учасником багатьох проектів, які залучають значні кошти у місто, змінюючи його обличчя і якість життя. Все частіше наше місто в Україні і за кордоном називають першим, пов’язуючи його з позитивними зрушеннями і діяльністю міського голови.
Володимир Дебой як керівник європейського рівня та спрямування прекрасно розуміє необхідність впровадження енергоефективних технологій у сьогодення, думаючи про майбутнє. «Ми хочемо бути лідерами підвищення енергоефективності, співпрацюючи з міжнародними фінансовими організаціями», - заявив виданню міський голова Володимир Дебой. У цьому вже давно переконані держави Північної Європи, які вкладають значні кошти в поширення по всьому світу ідей та проектів, націлених на розвиток екологічного виробництва, збереження навколишнього середовища та втілення у життя енергоефективних проектів.
Вже сьогодні у Житомирі за рахунок залучених НЕФКО коштів було розпочато проект заміни неекономних ламп розжарювання на енергоефективні світлодіодні ліхтарі, яких у 2012 році встановлено 1627, комплексно утеплено дитячий садочок №21. Як пише видання «Новости НЕФКО», «реалізація цих проектів дозволить скоротити витрати електроенергії на 560 МВт/год., що означатиме економію для міста близько 721 тис. грн. у рік».
6 березня нинішнього року міський голова Володимир Дебой провів робочу зустріч з незалежними експертами норвезької компанії ENSI щодо технічного завдання для реалізації проекту з підвищення енергоефективності об’єктів бюджетної сфери і передбачає утеплення 19 об’єктів закладів освіти та медицини міста. Проект має бути реалізовано за підтримки НЕФКО.
Ще одним перспективним напрямком у розвитку енергоефективності є модернізація теплопостачання. Житомир сьогодні перше місто в Україні, яке отримало погодження Кабміну на залучення коштів ЄБРР під муніципальну гарантію для модернізації системи теплопостачання. КП «Теплокомуненерго» одержить в сукупності 15 млн. євро і економічний ефект від впровадження складатиме понад 30 млн.грн. у рік.
Цього року передбачається реалізація ще одного проекту за програмою Демо-Україна - створення енергоефективного кварталу, що опалюється квартальною котельнею по вул. Домбровського, 30.
Програма підготовлена НЕФКО та Шведським управлінням міжнародного розвитку і співробітництва (Sida) спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України і частково фінансується ЄБРР. «Із 32 поданих заявок від міст України відібрано 10, з чотирма з них незабаром будуть підписані угоди, серед яких є Житомир» - заявляє Ронні Нільсон, співробітник шведської консалтингової компанії Grontmij, який близько 30 років працює консультантом по системам опалення й енергетики і якого цитує видання «Новости НЕФКО».
Попри всі труднощі Житомир впевнено йде вперед європейським шляхом розвитку, реалізуючи проекти, що дають позитивний ефект і вирізняючи наше місто з поміж інших, як сучасне та здатне до змін.
Управління по зв’язках з громадськістю