Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 11
візитів сьогодні: 5400
візитів всього: 355486
Прогноз погоди
У Житомирі відзначається День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС
14 грудня 2012 року 16:16

Сьогодні, 14 грудня 2012 року, Житомир вшановує ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Цей день визначено не випадково: саме 14 грудня завершено будівництво саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС. Ця пам'ятна дата була затверджена Указом Президента України 10 листопада 2006 року.

В урочистому покладанні квітів до меморіальної дошки пам'яті першого Міністра України у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Г.О.Готовчиця, пам'ятного знаку «Чорний біль» та до пам'ятного знаку «Пожежним, які врятували світ» взяли участь: перший заступник голови облдержадміністрації Олещенко М.М., заступник голови  облдержадміністрації Долгих Я.Д., заступник голови обласної ради Арешонков В.Ю., заступник міського голови Бочковський О.М., заступник міського голови Закусило П.І. та громадськість.

Житомирська область одна з тих, що постраждала найбільше. У Житомирі на даний час проживає більше 4300 осіб, постраждалих від наслідків аварії, з них безпосередньо брали участь у ліквідації аварії 3445 людей. Більшість з них – 70 % - це пенсіонери та непрацюючі громадяни, понад 280 - вдови померлих, близько 2000 – діти, народжені від потерпілих внаслідок аварії батьків.

Заступник міського голови Бочковський О.М., зазначив, що, на жаль, однією з проблем залишається недостатнім рівень забезпечення медикаментами ліквідаторів на ЧАЕС. Пільгове обслуговування чорнобильців здійснюється у двох аптеках КП «Фармація» міської ради.

У Житомирі цьогоріч 14 ліквідаторів І категорії отримали квартири за державною програмою «Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (у 2011 році – 6 ліквідаторів).Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове