Будинок-фантом, за яким стоять долі 64 сімей, якого по документах ще не існує і статус якого взагалі не визначено – це стало основним питанням програми «Шустер.LIFE. Адреналін», участь у якій взяли Житомирський міський голова Володимир Дебой, депутати Житомирської міської ради, представники уряду, народні депутати та сенат із кількох десятків місцевих депутатів із різних куточків України.
Основна тема обговорення – як допомогти людям, які стали заручниками ситуації з будинком, що опинився в юридичній колізії.
Справа у тому, що будинок по вул. Щорса, 234-б розташований за межами Житомира на території Оліївської сільської ради, однак деякі його мешканці мають житомирську прописку. Сам же будинок перебуває у власності підприємства, що знаходиться у стадії банкрутства. Статус будівлі – незавершене будівництво. Фактично будинок не зданий в експлуатацію, а тому офіційно не є житловим фондом. Завод-власник будівлі не може завершити будівництво, на яке потрібно близько 3,5 млн.грн., адже сам перебуває на межі банкрутства.
В умовах відсутності централізованого водовідведення та теплопостачання люди проживають уже понад 16 років. Як бути далі, на чию допомогу і підтримку розраховувати – мешканці не знають. Адже з юридичної точки зору місто не має права вирішувати будь-які питання щодо добудови цієї будівлі, бо вона розташована не на території Житомира, а на території Оліївської сільської ради. Це також унеможливлює прийняття будівлі на баланс міста як об’єкта незавершеного будівництва. На жаль, представників від Оліївської сільської ради у студії не було, що викликало здивування присутніх.
Сьогодні люди як ніколи потребують допомоги. Адже досі не можуть приватизувати квартири у незавершеному будинку. Мешканці упевнені: без допомоги можуть взагалі втратити житло.
Міський голова Володимир Дебой у програмі «Адреналін» наголосив: він готовий у рамках законодавства допомагати мешканцям будинку. На боці Володимира Дебоя виступила вся студія: представники уряду, народні депутати, депутати інших міських рад, юристи. Члени сенату студії одноголосні у тому, що проблема потребує втручання всіх: держави, органів місцевого самоврядування, підприємства-власника ВАТ «Автозапчастини» та мешканців.
До якого спільного рішення прийшли учасники програми, чи вдасться владі захистити мешканців – заручників ситуації підприємства-власника – дізнаєтеся із програми «Шустер.LIFE. Адреналін», яка вийде незабаром у ефірі Першого національного телеканалу. Коли саме – слідкуйте за анонсами.
Управління по зв’язках з громадськістю