Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 6
візитів сьогодні: 5075
візитів всього: 84385
Прогноз погоди
Економіка міста розвивається та має тенденцію до зростання
20 листопада 2012 року 20:02

 

Вживаючи системних заходів, виконавчі органи міської ради, комунальні підприємства, установи та організації міста забезпечують виконання планових показників.

Промисловість. У цьому році промисловими підприємствами міста реалізовано продукції на 10,0% більше, ніж за аналогічний період минулого року. В обласному обсязі реалізація продукції підприємствами міста склала 43, 4%. Зростання промислової продукції забезпечили підприємства харчової (10%), целюлозо-паперової (27%), машинобудівної (23%) галузі, металургійного виробництва (12%).

Будівництво. Введено в дію 39,5 тис. кв.м житла, в основному приватної забудови, що на 66,2% більше, ніж за відповідний період минулого року і складає 32,4% обласного обсягу.

У ІІІ кварталі цього року пожвавилась робота будівельного комплексу, в якому виконано робіт на суму 116,1 млн.  грн. Питома вага міста в загально обласному обсязі будівництва збільшилась до 58% проти 44% у минулому році.

Інвестиції. В економіку міста за звітний період іноземними інвесторами вкладено 2,7 млн. дол. США. Загальний обсяг накопичених прямих іноземних інвестицій станом на 01.10.2012 року становить 96 млн. дол. США або 26,4 % усіх іноземних коштів області. У розрахунку на 1 мешканця міста це склало 345,9 дол. США проти 284,6 дол. США по області.

Зайнятість населення. За звітний період у сферах діяльності створено 6 715 нових робочих місць, що складає 79,5% річного завдання. Зареєстровано 773 нових фізичних осіб-підприємців,  35 самозайнятих платників податків – нотаріусів, адвокатів, експертів, укладено 2578 договорів найму фізичними особами-підприємцями також 3329 прийнято на новостворені робочі місця.

Значна робота проведена у звітний період щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати. Сума заборгованості економічно активних промислових підприємств міста зменшена у 21 раз – з майже 2 млн. грн. заборгованості на початок року до 93 тис. грн. на початок жовтня 2012 року. Зокрема, повністю ліквідована заборгованість у ТОВ «Верстатуніверсалмаш». Заборгованість зберігається у КП «ЖТТУ» у сумі 1 млн. 800 тис. грн., на погашення якої буде спрямовано державну субвенцію.

За звітний період робочою групою міськвиконкому з питань детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення проведено 5 засідань та проведено 91 перевірку суб’єктів господарювання стосовно дотримання трудового законодавства. Внаслідок чого легалізовано 288 робочих місць, донараховано 498 тис. грн. податків і зборів, складено 98 протоколів про адміністративні правопорушення і притягнуто до відповідальності 25 осіб.

Середньомісячна заробітна плата по місту зросла на 12,8% і склала 2511 грн. (по Україні в цілому 2975 грн.)

Позитивні зрушення відбулися у соціальній сфері особливо у ІІІ кварталі поточного року.

Охорона здоровя. На капітальні ремонти, реконструкцію та поточні ремонти медичних закладів спрямовано 727,6 тис. грн. з міського бюджету. Річний план виконано на 69%, ремонтні роботи на стадії завершення. Ведеться робота щодо реформування галузі охорони здоров’я. Затверджено план створення центрів первинної медико-санітарної допомоги, створена робоча група з питань реформування, розроблено схему реформування міських закладів, опрацьовується штатні нормативи для центрів.

Освіта. На засадах партнерства продовжується робота по впровадженню енергозберігаючих заходів – встановленню метало пластикових пакетів на заміну ветхим віконним блокам. Встановлено близько 1,3 тис. од. у 58 закладах міста. З міського бюджету виділено 2,6 млн. грн. проти 1,8 млн. грн. торік.

Також проведена значна робота, організаційні заходи у сфері культури, фізичної культури і спорту, молодіжної політики, соціальній сфері. Міський територіальний центр забезпечує соціальним обслуговуванням і різноманітними соціальними послугами понад 1600 непрацездатних громадян. Визначено державну допомогу 20,7 тис. родинам з дітьми, 429 малозабезпеченим сім'ям, майже 3 тис. інвалідам з дитинства. Крім того, 4,3 тис. сімей отримали житлові субсидії на суму понад 7 млн. грн. Відкрито та працює Центр реабілітації дітей-інвалідів, який обслуговує сьогодні 44 дитини.

У сфері житлово-комунального господарства проводиться цілеспрямована робота, зокрема в ліфтовому господарстві. Проведено ремонти 125 ліфтів проти 11 у минулому році. Проведено експертне обстеження 129 ліфтів. Капітальний ремонт дахів проведено на 19 будинках, інженерних мереж у 8 будинках. Вперше проведено утеплення фасаду 1 будинку, облаштування пандусами 2 будинків, встановлено 25 дитячих майданчиків.

Позитивна тенденція зберігалася щодо  перевезеннях пасажирів електротранспортом, зокрема тролейбусами. Всього перевезено 30,4 млн. пасажирів, що на 612 тис. більше, ніж у минулорічному періоді. Це сталося зокрема і через ремонт власними силами 2 тролейбусів та отриманих безкоштовно 5 тролейбусів з київського підприємства «Пастранс».

«Загалом, - як підсумувала заступник директора департаменту економічного розвитку Баранівська О.Є. – економіка міста розвивається динамічно та має сталу тенденцію до розвитку».

 

Управління по звязках з громадськістю

 

 Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
503 Service Unavailable

Service Unavailable

The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.