Урочистості з нагоди Дня партизанської слави відбулися сьогодні, 21 вересня 2012 року, в Житомирі. Керівництво області та міста, разом із ветеранами та громадськістю цього дня поклали квіти до меморіальних дошок В.О. Кременицькому, З.Й. Кириленку, пам’ятників Г.І. Шелушкову, О.Д. Бородію та пам’ятного знаку «Партизанам-підпільникам Житомирщини».
«Сьогодні ми вшановуємо пам'ять наших земляків, які в тилу ворога розпочали боротьбу за нашу землю. Понад 100 тис. фашистів вдалося знищити партизанам Житомирщини під час бойових дій. Їх величних подвиг назавжди в наших серцях. Ми докладаємо максимум зусиль для того, щоб зберегти та примножити здобутки Перемоги, пам’ять про людей, які пожертвували своїм життям заради нашого майбутнього. Шановні ветерани, низький уклін Вам за Велику Перемогу, за мужність і патріотизм! Зичу Вам міцного здоров’я, благополуччя, сімейного добробуту», – звернувся Житомирський міський голова Володимир Дебой до ветеранів.
«Житомирщина – край партизанської слави. Ми завжди пам'ятаємо про подвиг партизанів, героїв, які відборонили нашу Батьківщину від фашистського ярма. Приємно, що ми щорічно збираємося біля обеліску партизанської слави, який розташований біля школи, у серці нашої області та міста», – мовив голова облдержадміністрації Сергій Рижук. Голова обласної ради Йосип Запаловський зазначив: «Житомирщина – перша почала формувати загони месників, які давали відсіч фашистам. Приємно сьогодні бачити людей, які безпосередньо приймали участь у боях».
Одним із тих, хто приймав участь у боях за Батьківщину є партизан Степан Хмелюк, який говорить, що йому пропонували воювати в армії гітлерівців. Однак чоловік вибрав батьківщину. Сьогодні йому 89 років, не обійшлося без наслідків війни, але мужній партизан не шкодує, що пішов захищати рідну землю. Не шкодує про свій вибір і ветеран, партизан війни Іван Якимчук, якому незабаром виповниться 103 роки. Не зважаючи на поважний вік, ветеран детально пам’ятає події війни і бажає підростаючому поколінню тримати у серці таку ж любов та шану до рідної землі, з якою колись ішли нинішні ветерани.
Сьогодні лише 38 ветеранів-партизан із 70-тисячного партизанського руху мають змогу відзначити дороге для них свято – День партизанської слави.
Саме для збереження пам’яті про внесок партизан-підпільників та їх руху сьогодні, 20 вересня, у ЗОШ №17 відкрито кабінет партизанської слави. Тут школярі спілкувалися із ветеранами, показали їм фільм про партизанський рух, а також почастували партизанською кашею.
Управління по зв’язках з громадськістю