Часті дощі, які спостерігалися протягом серпня цього року, наблизили грибний сезон і любителі «тихого полювання» подались до лісів в пошуках дарів природи. Все частіше продавців цього поживного та калорійного продукту можна бачити на організованих та стихійних ринках, вздовж автомобільних шляхів. З’явилися вони і на ринках міста. Разом з першими грибами з’явились повідомлення про отруєння, у тому числі серед дітей. Так, уже в поточному році зареєстровано 5 випадків отруєнь грибами жителів нашої області, один з яких - летальний. Останній випадок трапився 8 серпня 2012 року з мешканцем нашого міста, 14 річним хлопчиком, якому після вечері стало зле і його в терміновому порядку було госпіталізовано до обласної дитячої лікарні.
Отже, вкотре хочемо звернути вашу увагу на правила, яких необхідно дотримуватись, щоб уникнути біди.
Головними причинами отруєння за висновками фахівців є: помилкове збирання та вживання отруйних грибів та пізнє звернення за медичною допомогою потерпілих.
Перше і головне: не збирайте та не вживайте в їжу гриби, якщо ви погано знаєтесь на них. Ось ще деякі поради, яких необхідно дотримуватися щоб запобігти біді:
- збирати гриби потрібно лише в екологічно чистій місцевості;
- не збирати пошкоджених, перестиглих чи невідомих вам грибів;
- не дозволяти збирати та вживати гриби дітям;
- готувати гриби необхідно тільки у день їх збирання;
- відмовтеся від збирання та вживання “умовно-їстівних грибів”;
- не збирайте гриби уздовж автомобільних та залізничних шляхів.
У випадку отруєння грибами перші ознаки проявляються від 2-х годин до 3-х діб у вигляді нудоти, підвищенні слиновиділення, проносу, болю в животі. У такому випадку необхідно негайно викликати швидку медичну допомогу, а до її прибуття – розпочати промивання шлунку слабим розчином марганцю, або слабим соляним розчином та викликавши штучну блювоту.
Управління з питань НС та ЦЗН міської ради