Сотні житомирян на Водохреща купалися у січневі морози. Саме в цей день прийняв Хрещення Ісус Христос від Іоанна Хрестителя. З тих пір на Водохреща очищається уся вода, а освячена у Церкві є цілющою.
Після завершення освячення ополонки, яка була вирізана у вигляді православного хреста заступник міського голови Ігор Гундич за народним звичаєм викупався у хрещенській крижаній воді Тетерева.
- Купатися у крижаній воді на Водохреща для мене вже давно стало доброю традицією, - сказав Ігор Гундич.
Історія свята
Свято Хрещення (Богоявлення) почало святкуватись в III ст. Перша згадка є в «Строматах» Климента Александрійского, який пише, що послідовники Василида святкують Хрещення Спасителя і називають його Богоявленням, так як, на їх думку, Христос став Сином Божим саме від часу хрещення і сходження на Нього Святого Духа. З цього випливає, що у православних в Александрії за Климента цього свята ще не було. В III ст. свято розповсюджується. Згідно «Заповіта Господа нашого Ісуса Христа» (III ст.), церковний рік обмежувався лише трьома святами: Паскою, П'ятидесятницею і Богоявленням, у святкуванні якого православні бачили інший зміст, аніж послідовники Василида.
Прес-служба Житомирської міської ради