Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 47
візитів сьогодні: 5737
візитів всього: 777740
Прогноз погоди
Житомир – один із перших в Україні вирішив питання підвищення якості питної води
22 серпня 2012 року 18:24

Багато років Житомир потребував змін у системі очищення води. Сьогодні це надважливе питання вирішено: Житомир відтепер очищуватиме воду не шкідливим хлором, а сіллю (гіпохлоритом натрію). Наше місто – одне із перших в Україні, якому вдалося за кращими європейськими технологіями модернізувати обладнання водоканалу. У Москві, – інформував міський голова Володимир Дебой, – така ж система очистки води вводитиметься з 1 вересня 2012 року.

Введення в експлуатацію новітнього німецького обладнання для очистки води на основі солі відбулося сьогодні, 22 серпня 2012 року, на хлораторній водопровідній насосній станції ІІ підйому КП «Житомирводоканал» за участю керівництва області та міста.

Міський голова Володимир Дебой упевнений: це приклад спільної командної роботи керівництва держави, області та міста над важливим для 270 тис.мешканців питанням. «Реалізація цього проекту була б неможливою без підтримки із боку держави. 4 млн.грн. – це фінансування із державного бюджету. Ще 1,3 млн.грн. виділено із бюджету міста», – інформував керівник міста. Володимир Дебой також повідомив, що новітнє обладнання має високий економічний ефект: «Близько 2 млн.грн. у рік економії. Це кошти, які можна спрямувати на покращення системи водопостачання міста».

Голова облдержадміністрації Сергій Рижук говорить, що Житомир таким чином вирішив одну із основних проблем – проблему якості питної води. Разом із тим, очільник області запевнив: на цьому крапка не ставитиметься: «У наступному році ми замінимо усі труби водопостачання, які йдуть до ваших будинків». Якщо раніше це було неможливим через низьку якість води (нові трубопроводи мали б невеликий термін експлуатації через високу корозійність води), то відтепер – цілком реально. Адже корозійна активність води знижується у 2,5 рази, що збільшує термін експлуатації стальних водоводів.

Новітня система очистки води, інформував Сергій Рижук, суттєво підвищить якість води: використання новітньої технології гіпохлориту натрію дозволяє боротися з високим умістом марганцю у воді в період її цвітіння, а також зменшує кількість хлорорганічних з’єднань.

Голова облдержадміністрації Сергій Рижук подякував керівництву міста, депутатам міської ради за правильне і необхідне для всіх житомирян рішення – виділення коштів та заміну старого обладнання очистки води. «Я вітаю вас, шановні житомиряни, Володимире Михайловичу, із черговою перемогою», – мовив очільник області.

Голова обласної ради Йосип Запаловський упевнений: така співпраця влади усіх рівнів для вирішення соціальних питань продовжуватиметься і надалі. Місто ж може розраховувати на підтримку обласної влади в реалізації й інших важливих об’єктів.

 

Проект модернізації систем централізованого водопостачання та водовідведення передбачає заміну технічно-зношеного та аварійного устаткування, яке не забезпечувало необхідних технологічних показників та експлуатується з 1982 року.

У 2012 році на території ВНС-ІІ підйому КП «Житомирводоканал» капітально відремонтовано приміщення старої хлораторної, а на місці старого демонтованого технологічно застарілого обладнання встановлено енергоекономічне устаткування по власному виготовленню дезінфікуючого продукту – розчину гіпохлориту натрію.  Німецьке обладнання фірми ALLDOS має гарантію від виробників та виготовлене з агресивно-стійких матеріалів.

Впровадження новітнього обладнання з водоочистки, крім економії коштів, дало змогу вирішити питання безпеки населення міста. Адже передбачає відмову від використання рідкого хлору, транспортування його з інших областей України та зберігання на території підприємства, що потребує особливих заходів безпеки. Тепер насосну станцію ІІ підйому КП «Житомирводоканал» виключено з переліку об’єктів підвищеної небезпеки.

Гіпохлорит натрію безпечний у використанні і утворює менше побічних продуктів хлорування у воді. Водопровідна вода стане кращою за низкою показників, що підтверджено проведеними дослідженнями. Вода, очищена за допомогою гіпохлорит натрію, не несе шкоди  здоров’ю.

Проектні рішення модернізації і заміни обладнання існуючої споруди дезінфекції питної води є однією зі складових поліпшення умов проживання населення міста.

Характеристика проекту:

Вартість будівництва – 5,3 млн.грн., у т.ч. 1,3 млн.грн. із міського бюджету.

Економічний ефект – 1,8 млн.грн. в рік.

Термін окупності – 3,2 роки.

Замовник: головне управління ЖКГ та енергозбереження ОДА.

Генеральний підрядник: ПрОТ «НВФ "Екологія України"».

 

Міський голова Володимир Дебой запевнив: це не останні проект для підвищення якості водопостачання. На черзі – забезпечення його надійного постачання від річки до станції другого підйому шляхом проведення ще однієї гілки водогону. Адже упродовж останніх 20 років вода надходить до житомирян лише по 1 гілці водогону, тоді як 40 років тому їх було 3. «Сьогодні є можливість побудувати ще одну гілку водогону. Ми сподіваємось, що уже цьогоріч це питання буде зрушено з місця», – мовив керівник міста.

Управління по зв’язках з громадськістю

 



Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare