Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 25
візитів сьогодні: 5573
візитів всього: 507904
Прогноз погоди
«Зеленбуд» врятував 2 ялини біля готелю «Житомир». ФОТО
17 серпня 2012 року 17:44

Занесені до Червоної книги голубі ялини, що ростуть біля готелю «Житомир», упродовж кількох років були похилені. Після нещодавніх злив дерева опустилися майже до землі. Ще кілька днів чи дощів – і дерева взагалі упали б.

Завідувач сектору готельного господарства «Житомир», депутат міської ради Ольга Пархомчук звернулася до КП «Зеленбуд», аби врятувати рідкісні дерева – окрасу і готелю, і самої площі.

«Ялини ростуть тут уже 40 років. Їх посадили під час будівництва готелю у 1971 році. Дерева дуже красиві, шкода їх. Ми боїмось, щоб вони не упали і не створили аварійної ситуації. Разом із тим хочемо зберегти їх як окрасу. Тому ми викликали працівників КП «Зеленбуд», техніку, аби врятувати ялини», – говорить Ольга Пархомчук.

Директор КП «Зеленбуд» Микола Симон пояснив, чому дерева похилились: «Після дощів земля суттєво підмокла. Ялини ж, як і всі соснові дерева, мають поверхневе коріння, яке у глибину не йде. Враховуючи, що земля після дощів стала рихлою, а дерева і до того були похилені, вони й опустилися майже до землі. Подекуди видно коріння. Нічого, ми їх врятуємо».

Сказано – зроблено! Працівники КП «Зеленбуд» за допомогою важкої техніки підняли рідкісні ялини і надійно закріпили. Ялину звичайну, яка росля поруч і  повністю всохла, довелося зрізати. Частина її стовбуру, що залишилася, послужила блочною системою і опорою для підтримки двох голубих ялинок.

Для того, аби жорсткий дріт не різав стовбури живих дерев, працівники підприємства зробили спеціальні манжети, що захищатимуть кору від металевого дроту.

Година роботи – і дві рідкісні 40-річні ялини врятовано. Аварійну ділянку ліквідовано.

Ялини врятовано

Управління по зв’язках з громадськістюВсі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare