Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: [email protected]
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 8
візитів сьогодні: 5184
візитів всього: 124590
Прогноз погоди
Купальську ніч Житомир відзначив народними гуляннями, шоу з вогнем та запусканням вінків у воду
7 липня 2012 року 11:55

Берег річки Тетерів під вечір 6 липня був переповнений відпочиваючими. Житомиряни спостерігали за культурно-розважальною програмою до народного свята Івана Купала.

Усіх присутніх привітав цього дня зі святом Купала керівник міста Володимир Дебой. Житомирський міський голова побажав мешканцям міста здоров’я, сімейного затишку, кохання та здійснення загаданих у купальську ніч бажань, а також, як того вимагає звичай, взяв участь у підпалюванні опудала.

Дівчата та хлопці в народних костюмах, костюмах відьом та русалок стали головними героями театралізованого дійства, яке проходило на пляжі у Гідропарку.

Найбільше глядачів та учасників зібрало вогняне шоу на березі річки, традиційне підпалювання опудала та хороводи навколо багаття.

Кульмінацією свята став феєрверк на воді у формі квітки папороті, що представлено у Житомирі вперше.

Не зважаючи на насиченість культурної програми, житомиряни не поспішали покидати свято. Більшість залишилися на святкову дискотеку та стрибки у парі через вогнища.

«Я постійно приходжу на святкування Івана Купала. Проте такого масового та цікавого дійства, яке було сьогодні, не пам’ятаю. Сьогодні, дійсно, дух свята об’єднав усіх», – говорить Андрій. Із хлопцем погоджується і 20-річна Оксана, яка підійшла до річки запускати вінок. «Я сьогодні вперше запустила у воду вінок. Поплив далеко. Сподіваюсь, незабаром, знайду своє щастя», – говорить дівчина. Тим часом десятки житомирянок різного віку приходили до води із вінками. Хтось просив про сильного, хтось про турботливого, ще інші перераховували якомога більше позитивних рис – для ідеалу.

«А я вінок вже запускала. У минулому році. Ось мій чоловік. Тому сьогодні прийшла лише подивитися, чи не пропала традиція. Приємно, що багато дівчат прийшли до води», – мовила жінка, спостерігаючи із чоловіком біля річки за дійством.

Маленький Микита говорить, що найбільше запам’ятав вогонь. Мама доповнює, що син не відривав очей і від театралізованого дійства за участю українських дівчат та хлопців. «Народні звичаї, українські костюми, казкові герої, гарна постановка – це чудово», – підсумовує мати хлопчика.

Управління по зв’язках з громадськістю

 Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.


Apache Server at k92.net Port 80