Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 52
візитів сьогодні: 5603
візитів всього: 545586
Прогноз погоди
Державному архіву Житомирської області – 90!
12 червня 2012 року 15:34

 

Сьогодні, 12 червня 2012 року, Державному архіву Житомирської області виповнилось 90 років. Привітати колектив архіву приїхав голова обласної ради Йосип Запаловський, міський голова Володимир Дебой та начальник управління культури облдержадміністрації Юрій Градовський.

З нагоди святкування 90-річчя установи кращих працівників архіву, а також ветеранів архівної справи відзначили Подяками та Почесними грамотами.

«Для того щоб визначити правильні пріоритети розвитку сьогодення необхідно об’єктивно та всебічно вивчати минуле, чим ви успішно займаєтесь. Міцного здоров’я вам та успіхів у роботі» - зазначив міський голова Володимир Дебой.

З 12 по 18 червня 2012 року у приміщені архіву проводитиметься виставка документів - «Державному архіву Житомирської області – 90!».

 

ДОВІДКОВО:

Державний архів Житомирської області – один з найбільших серед обласних архівів України як за обсягом документальних матеріалів, так і їх "географією". У фондах архіву зберігаються матеріали з історії не лише Житомирської, а й Рівненської, Волинської, Хмельницької, Тернопільської, Київської, Вінницької областей, які входять до історичних регіонів Волині , Поділля та Київщини. Є також документи про населені пункти республіки Молдова.

Історія Державного архіву Житомирської області розпочинається з 1922 року. Тоді наказом Волинського губвиконкому №32 від 12 червня створено Волинське губернське архівне управління (губарх). У 1923 році установу розміщено у будинку колишньої Волинської духовної консисторії на сучасній вул. Перемоги 17, де вона розміщувалась протягом семи десятиліть. Очолив губарх все той же Орест Оксентійович Фотинський.

У роки Великої Вітчизняної війнї Житомирський обласний архів втратив 358 тис. справ, у тому числі понад 200 фондів повністю. Нове приміщення для архіву було побудовано у 1992 році. В його архівосховищах (разом з колишнім партархівом) зберігається 1426 792 од.зб., що об'єднані у 9201 фонд.

 Крайні дати документів – 1795 - 2007рр. У ряді фондів зберігаються документи кінця XVI - XVII ст. Загальна кількість виявлених документів цього періоду становить понад 600 од. В архіві зберігаються унікальні документи, пов'язані з іменами видатних діячів української та світової науки і культури, політиків, державотворців. Це зокрема, метричний запис про вінчання Оноре де Бальзака, метрики про народження Володимира Короленка, Лесі Українки, Максима Рильського, Івана Огієнка, Олега Ольжича (О. Кандиби), Івана Фещенка-Чапівського, Сергія Корольова та Багатьох інших.

 

Управління по зв’язках з громадськістюВсі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare