Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 19
візитів сьогодні: 5433
візитів всього: 399043
Прогноз погоди
Відбулось покладання квітів до пам’ятного знаку жертвам політичних репресій
18 травня 2012 року 12:01

 

Сьогодні, 18 травня 2012 року, до пам’ятного знаку жертвам політичних репресій керівництвом міста та області було покладено квіти в знак скорботи за невинно загиблими житомирянами у буремні роки політичних репресій.

Заступник голови облдержадміністрації Віктор Балюрко, секретар міської ради Наталія Леонченко, заступник міського голови Олександр Бочковський, начальники управлінь культури області та міста, відповідно Юрій Градовський та Лариса Харчук, близькі та рідні загиблих і не байдужі житомиряни схилили голови перед пам’яттю жертв репресій.

«В історії України є сторінки не лише перемог та звитяг, а й на жаль сторінки тяжких поразок та репресій. Але саме помилки та горе загартовує нас та робить сильними. Сьогодні громада міста зібралась тут для того щоб висловити свою глибоку пошану та вдячність загиблим жертвам репресій. Так дійсно, події тих років сьогодні мають неоднозначну оцінку, і певною мірою роз’єднують нас, але я переконана, що нас об’єднує спільне майбутнє!» - наголосила Наталія Леонченко.

 

ДОВІДКОВО:

 

У Житомирському регіоні в 1937–1938 роках було розстріляно не менше 15 тисяч жителів і таємно поховані на старому єврейському кладовищі та на території нині діючого тубдиспансеру. На підставі даних з протоколів засідань Київської «трійки» УНКВС, Московської «двійки» і актів про приведення цих рішень до виконання у Житомирі та Бердичеві тільки за період з 5 серпня по 31 грудня 1938 року розстріляно не менше 901 людини.

На сьогодні поблизу єврейського кладовища встановлено пам’ятний знак загиблим жертвам політичних репресій, до якого щороку 20 травня покладають квіти житомиряни та представники влади.

 

Управління по зв’язках з громадськістюВсі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове