Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 39
візитів сьогодні: 5589
візитів всього: 515273
Прогноз погоди
Житомир перший в Україні отримав 10 млн.євро кредиту від ЄБРР та 5 млн.євро гранту від Е5Р
23 лютого 2012 року 17:14

 

Європейський Банк Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) підтвердив своє прагнення сприяти енергозбереженню в Україні за допомогою спеціальних програм з енергоефективності.

Сьогодні, 23 лютого 2012 року сталася знакова для Житомира подія – ЄБРР надав згоду на позику КП «Житомиртеплокомуненерго» в розмірі 10 млн. євро для фінансування пріоритетних напрямів в енергозбереженні, спрямованих на зменшення енерговитрат, зниження споживання газу те електроенергії, а також покращення якості системи постачання тепла і гарячої води у м. Житомирі.

23 лютого 2012 року відбулося підписання відповідної угоди між керівництвом ЄББР, міста Житомира, КП «Житомиртеплокомуненерго» та фонду Е5Р в особі директора представництва ЄБРР в Україні Андре Куусвека, міського голови Володимира Дебоя, директора КП «Житомиртеплокомуненерго» Дмитра Рогожина.

«Це не просто кредитне погодження. У першу чергу це – кредит довіри європейських партнерів місту Житомиру, комунальному підприємству «Житомиртеплокомуненерго». Житомир – перше в Україні місто, яке отримало і кредит, і грант у розмірі 50% від кредиту», – зазначив міський голова Володимир Дебой. Це підтверджують і самі кредитори. «Проект історичний не лише для м. Житомира, а й усієї України. Адже має глобальне значення – впровадження енергоефективності», – додав представництва ЄБРР в Україні Андре Куусвек.

Таким чином сьогодні керівники ЄБРР, Е5Р, міста Житомира та КП «Житомиртеплокомуненерго» зробили все від них можливе та необхідне – підписали угоду. Наступний крок – за Міністерством фінансів України: ратифікація підписаного сьогодні договору, після чого він вступає у дію.

10 млн. євро кредиту спрямовано на реконструкцію системи теплопостачання в Житомирі (заміну теплових мереж, модернізацію котелень, встановлення енергоефективних котлів) з метою подальшої економії енергоресурсів. Грант у розмірі 5 млн.євро буде спрямований для впровадження альтернативних та екологічно чистих джерел енергії.

 

10 млн. євро кредиту  надається КП «Житомиртеплокомуненерго» терміном на 10 років під 6% річних із поступовим зменшенням відсотків до 3,5. Кредит надається без застави.

5 млн. євро гранту – на безповоротній основі та без відсотків.

Виплата кредиту починає здійснюватися через 3 роки після його отримання (відповідно, коли вже буде відчутним ефективність проекту).

Окупність проекту – близько чотирьох років.

Економія енергоносіїв вже за 3 роки дії проекту становитиме близько 50% (за рахунок реконструкції мереж теплопостачання).

Реалізація проекту дасть змогу зекономити до 32 млн.грн. коштів міського бюджету у рік.

Підставою видачі кредиту є висновок техніко-економічного аудиту, проведеного шведською консалтинговою фірмою SWECO.

Це перший муніципальний проект в Україні, що отримає грант від Східноєвропейського Партнерства у сфері енергоефективності та екології (Е5Р).

Контроль за використанням коштів здійснюватиме НБУ та ЄБРР.

 

 

  

 

Управління по зв’язках з громадськістюВсі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare