Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 17
візитів сьогодні: 5400
візитів всього: 355490
Прогноз погоди
Небезпечні погодні умови
24 січня 2012 року 12:15

За прогнозами провідних астрологів 2012 рік є роком природних катаклізмів. Це вже підтверджується цьогорічною зимою, яка має нестійкий характер, що в свою чергу призводить до різких коливань нічної та денної температури, утворенню снігових наметів та ожеледиці.

З огляду на складні погодні умови, управління ЦЗН та НС попереджає про ризик виникнення травм та небезпеку для життя під час морозів, утворення льодоставу та ожеледиці та звертає увагу на необхідність дотримуватись елементарних правил безпеки:

 

На льоду.

У жодному разі не виходьте на тонкий лід. Дозволяється виходити на лід, якщо його товщина більше 10 см. Перш ніж ступити на нього, переконайтесь, що він міцний. Категорично забороняється робити це ударами ніг! Місця, де лід неміцний, видно здалеку: ці ділянки темніші. Зазвичай тонким лід буває поблизу берегів, кущів, у гирлах стічних вод і місцях, де б’ють джерела. Міцність льоду тут послаблена течією. Під час руху по замерзлій водоймі варто обходити небезпечні місця та ділянки, вкриті товстим шаром снігу. Якщо ви опинились на кризі, що недостатньо міцна, припиніть рух і повертайтесь своїми слідами, не відриваючи ніг від поверхні льоду.

 

Під час морозів.

Найголовніше під час сильних морозів утримуватись від тривалого перебування на вулиці. Не вживайте алкогольних напоїв, алкогольне сп’яніння сприяє високій втраті тепла, і в той же час викликає ілюзію. Додатковим негативним фактором є неможливість сконцентруватися на перших ознаках обмороження. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Громадяни будьте обережними під час морозів і бережіть себе від переохолодження.

 

При ожеледиці.

Ожеледиця відноситься до небезпечних природних явищ, що виникають в зимовий період. За певних погодних умов її утворення є швидким та непередбаченим.

Перш за все, під час ожеледиці потрібно намагатися пройти у тому місці, де можна за щось схопитися і втриматися – біля стіни будинку, поручнів, дерева. Літнім людям допоможуть тростини з обов'язковими спеціальними наконечниками. При ходьбі не треба піднімати ноги. Слід йти, не відриваючи ніг від поверхні. Ноги варто ставити ширше, ніж зазвичай. І не запихати руки у кишені – вони допомагають балансувати. Варто застосовувати пристосування, які допоможуть зробити взуття менш слизьким.

Не тримайте руки у кишенях – це допомагає балансувати та зменшує вірогідність падіння, та отримання важких травм, особливо переломів. Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом. Не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та опинитися на проїжджій частині, за таких умов автомобіль може виїхати на тротуар. Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та під час ожеледиці. Пам'ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях машин.

Небезпечні прогулянки в ожеледицю у нетверезому стані. У стані сп'яніння травми частіше всього важкі, всупереч переконанню, що п'яний падає завжди вдало. У стані сп'яніння люди не так чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткові проблеми та неприємності. Якщо ви впали і через деякий час відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, утворилися пухлини – терміново зверніться до лікаря у травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з важкими наслідками.

 

Бережіть своє життя, не нехтуйте застереженнями!

 

 

Управління з питань надзвичайних

ситуацій та цивільного захисту

населення міської ради Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове