Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 32
візитів сьогодні: 5591
візитів всього: 537785
Прогноз погоди
Відзначаємо Міжнародний день інвалідів
29 листопада 2011 року 15:48

 

В переддень Міжнародного дня інвалідів, який традиційно відзначається 3 грудня майже в усіх країнах світу, на урочисте зібрання до Палацу культури прийшли люди з особливими потребами.

У 1992 році Генеральна асамблея ООН проголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів. Комісія з прав людини визначила цю дату днем рівних прав та можливостей.

«Турбота про найбільш незахищених громадян – інвалідів вважається показником стабільності та цивілізованості держави. В місті Житомирі таких громадян проживає  понад 17 тисяч, у тому числі 1200 дітей – інвалідів, 1587 інвалідів з дитинства. За останні роки в державі багато зроблено для того, щоб інваліди почувалися повноцінними громадянами», - зазначила начальник управління праці та соціального захисту населення Л.В. Петренко.

Важливим у системі захисту та реабілітації інвалідів є забезпечення доступу  інвалідів до освіти. Станом на 01.10.11р. в загальноосвітніх навчальних закладах  навчається 362 дітей-інвалідів. Із них 152 дитини навчаються за індивідуальним планом. В ДНЗ, Центрах розвитку дитини, НВК виховується 1702 дітей, які мають особливі потреби. Для дітей-інвалідів, стан здоров’я яких включає можливість навчання і виховання на загальних підставах, в системі освіти створені спеціальні заклади. Проте, це передбачає, що умови спілкування з іншими інвалідами в подальшому ускладнює їх інтеграцію в суспільство. Забезпечення рівноправної участі в громадському житті може забезпечити інклюзивна освіта.

Посилено увагу до визначення першочергових проблем  та активізовано увагу до таких питань, як забезпечення інвалідними візками, протезно-ортопедичними виробами та засобами медичного призначення, відпуск пільгового твердого палива, дотримання пільг в торгівельній та медичній мережі. Забезпечено своєчасну виплату соціальних та трудових пенсій, соціальних допомог та компенсацій, що підкреслила Л.В. Петренко.

«За сприяння міського голови Дебоя В.М. вирішено питання 100-відсоткового забезпечення інвалідними палицями усіх потребуючих. З міського бюджету виділено 72,09 тис. грн.. та закуплено 445 палиць для інвалідів, які буде видано міським управлінням соціального захисту населення», -

З метою покращання соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями, зокрема близько 1200 дітей-інвалідів, які проживають в місті Житомирі рішенням міської ради створено Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів Житомирської міської ради.

Любов Василівна наголосила, що для людей з особливими потребами дуже важливо відчувати, що поряд з ними є ті, хто хоче допомогти і допомагає.

«Відзначаючи щорічно Міжнародний день інвалідів, ми намагаємося привернути увагу суспільства до проблем тих, хто став інвалідом від народження, в дитинстві чи під час дорослого життя».

 

Управління по зв'язках з громадськістю міської радиВсі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare