Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 2
переглядів: 27
візитів сьогодні: 5570
візитів всього: 513661
Прогноз погоди
Ситуація з ліфтами у м. Житомирі
23 листопада 2011 року 15:37

Відповідно до розпорядження управління Держгірпромнагляду України по Житомирській області, 7 листопада 2011 року в 5-ти багатоповерхових житлових будинках житлово-будівельного кооперативу «Полісся» було  зупинено роботу  24-х ліфтів, у тому числі:

         - вул. Домбровського, 86 – 7 ліфтів

         - вул. Котовського, 60 – 2 ліфти

         - вул. Крошенська, 26 – 5 ліфтів

         -  вул. Мануїльського, 139 – 6 ліфтів

         -  вул. М.Рибалка, 2 – 4 ліфти

        

Власником зазначених будинків і ліфтів, у тому числі, є ЖБК «Полісся». У звязку з тим, що  будинки були побудовані та введені в експлуатацію на початку 80-х років минулого сторіччя, всі ці ліфти на теперішній час вже відпрацювали  більше 25-ти років.

У відповідності до вимог керівних документів (Правил будови та безпечної експлуатації ліфтів, Положення про систему технічного обслуговування та ремонту ліфтів в Україні), після 25 років експлуатації ЖБК «Полісся», як власник ліфтів, повинен забезпечити проведення експертного обстеження ліфтів для визначення можливості їх подальшої роботи (кошторисна ціна експертного обстеження одного ліфта становить 2,7 тис. грн.). Після експертного обстеження необхідно провести капітальний ремонт ліфтів, орієнтовна вартість ремонту одного ліфта складає 30-40 тис. грн.).

Таким чином, для виконання робіт з експертної оцінки технічного стану 24-х ліфтів необхідно 64,8 тис. грн., для виконання їх капітальних ремонтів –  близько 720 тис. грн. , що складає разом майже 800 тис. грн.

Відповідно до чинного законодавства, фінансування затрат на експлуатацію та ремонт будинків ЖБК, у тому числі й ліфтів, здійснюється за рахунок коштів кооперативу, які складаються з вступних та пайових внесків, внесків на проведення капітального ремонту житлових будинків, внесків на експлуатацію житлових будинків і утримання прибудинкових територій, й інших надходжень. Таким чином, не вбачається законодавчих підстав щодо спрямування бюджетних коштів для здійснення капітального ремонту ліфтів в будинках ЖБК.

Але, враховуючи ситуацію, що склалася  у даному ЖБК, пов’язану з одночасною зупинкою великої кількості ліфтів та створенням, у результаті цього,  несприятливих і некомфортних умов для проживання мешканців, а також для недопущення виникнення соціальної напруженості у цих будинках, міська влада взяла на себе зобов’язання щодо якнайшвидшого вирішення цього питання.

У зв’язку з цим, було доручено Житомирському експертно-технічному центру в короткий термін провести експертне обстеження усіх 24-х ліфтів і на сьогоднішній день роботи з проведення експертизи ліфтів виконуються.

Повністю відновити роботу ліфтів планується  до 25 листопада 2011 року.

В інших житлових будинках комунальної власності міста ліфти знаходяться в робочому стані і працюють.

 

Управління житлового господарства Житомирської міської радиВсі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare