Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 32
візитів сьогодні: 5553
візитів всього: 476837
Прогноз погоди
Проблема безпритульних бродячих тварин
25 серпня 2011 року 14:23

 Проблема перебування на території міста значної кількості безпритульних бродячих тварин, зокрема, собак, не нова і актуальна для усіх міст України. Місцеві влади, громадські організації захисту тварин не один рік шукають шляхів вирішення питання, ідуть на компроміси, відкривають рахунки по збору коштів для утримання безпритульних тварин, створюють притулки, стерилізують тварин тощо. Та чи вирішується цим питання?!

Сьогодні, 25 серпня 2011 року, під стінами міської ради зібралося 8 представників організації захисту тварин, які вимагали припинити отруєння тварин невідомою речовиною. За словами голови ГО “Житомирська міська організація захисту тварин” В.Крижанека, отруєння собак проводить санепідемстанція не без відома міської влади.

“Я офіційно повідомляю на заяви громадської організації щодо заходів незаконної ліквідації безпритульних тварин -  міська влада та виконавчий комітет діють відповідно до законодавства. Ніяких вказівок щодо отруєння не було і не може бути”, - зазначила начальник управління житлового господарства міської ради Світлана Півоварова.

С.Півоварова також поінформувала, що у поточному році у міському бюджеті передбачено 186 тис.грн. на виконання робіт по стерилізації, кастрації, евтаназії та підбору безпритульних тварин. Інших робіт з безпритульними тваринами КАТП-0628 не проводить.

Захисники тварин одноголосно заявляють — вбивати тварин не можна і всіляко лобіюють прийняття програми гуманного поводження з братами нашими меншими та будівництва притулку для тварин. У свою чергу - декларуючи лише підтримку влади у будь-яких її починаннях - не мають власного бачення вирішення питання: притулок побудувати,  а як утримувати у ньому тварин потім, не знають. Тут бажання громадської організації щось змінити — замало. Треба самому діяти!

Натомість, міська влада неодноразово проводили спільні наради за участю представників громадських організацій, ветеринарних служб міста, науковців з питань поводження з безпритульними бродячими тваринами, напрацьовувалися шляхи вирішення питання.

Для створення притулків необхідні значні кошти. На жаль, сьогодні такі витрати у міському бюджеті не передбачені. Вирішення проблеми можливе після прийняття державних програм регулювання чисельності безпритульних тварин і визначення шляхів їх фінансування. Тоді, на їх основі, будуть розроблені місцеві програми, що визначають механізм поводження з домашніми тваринами та методи регулювання кількості безпритульних тварин.

Досвід інших міст, де вже побудовані притулки для бродячих тварин, показує, що після введення в дію таких закладів, виникає інша проблема - немає коштів на утримання тварин. І саме тут мають спрацювати волонтери, громадські організації. Також питання - у притулку одночасно знаходиться лише до 100 тварин, а інші ж як?!

У минулому році у місті Житомирі відкрито спеціальний розрахунковий рахунок для надходження коштів на створення притулку для бродячих тварин та на їх утримання. Проте туди, як поінформувала, С.Півоварова, надійшло 600 гривень.

Ще одне питання — питання моральності хазяїв тварин: часто через безвідповідальність людини домашня тварина стає «безхатченком».

Неодноразово фахівці наголошують на зменшенню популяції тварин. І починати з тварин “умовно приблудних” (не зареєстровані, утримуються не в належних умовах - на АТП, інших підприємствах). Проте, це не вирішить головну проблему — безпеку людей.

Також треба заручитися підтримкою житомирян для надання допомоги у відлові бродячих тварин, яких підкормлюють самі ж мешканці багатоквартирних будинків.

Вихід бачиться один — об'єднання зусиль громади міста, громадських організацій, об'єднань, міської влади, кожного громадянина окремо задля вирішення даного питання.

Управління по зв'язках з громадськістю міської радиВсі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare