Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 27
візитів сьогодні: 5552
візитів всього: 476826
Прогноз погоди
Хай стелиться дорога рушниками
11 серпня 2011 року 15:45

Справжнє національно-патріотичне свято відбулося сьогодні в Житомирі. Свято вишитого рушника «На рушниках – Полісся рідне моє» зібрало шанувальників українських звичаїв, традицій, культури з усієї Житомирської області та м. Києва.

Серед почесних гостей свята – голова обласної адміністрації Сергій Рижук, голова обласної ради Йосип Запаловський, Житомирський міський голова Володимир Дебой, секретар міської ради Наталія Леонченко, Коростенський міський голова Володимир Москаленко, делегація жінок-лідерок із Києва.

Ініціатором свята та акції з вишивання український рушників області, міст і районів виступили  Обласна  рада жінок на чолі із радником міського голови Тамараю Олійник та громадська організація «Український дім ХХІ покоління».

«Вишитий рушник – символ України, давній оберіг родини, продовження українських  національних традицій. Сьогодні ще одна славетна сторінка вписана в літопис Житомирської області – свято рушника. Тож, як традиційно у нас кажуть, бажаючи щастя та добра, – хай стелиться вам доля рушниками! Зі святом усіх!», – привітав присутніх Житомирський міський голова Володимир Дебой.

 

Дійсно, сьогодні сцена зали була просто переповнена різноманітними рушниками. Так, 30 вишитих поліськими вишивальницями рушників (25 – із кожного району області і 5 із міст обласного значення), мали змогу побачити цього дня на святі житомиряни та гості міста. Усі рушники передають особливості та неповторності кожного регіону.  Однак на виставці представлений і ще один – 7,5-метровий рушник області – оберіг Житомирщини, який об’єднує мотиви, символи, традиції кожного із району та рушник-оберіг України, який привезли гості із Києва.

«Рушник – це вишита історія українського народу. Рушник – це пісня ниток на полотні. Рушник у хаті – це святість, реліквія кожної родини. Коли у кожній оселі буде вишитий український рушник – буде Україна, буде наше Полісся», – саме такими трепетними словами описує вишитий рушник голова Обласної ради жінок, радник міського голови Тамара Олійник.

Ще однією із родзинок світа стало те, що багато хто із присутніх, у тому числі дітей, прийшли на урочистості в український вишиванках. Були на святі і творці вишиваної краси – жінки-вишивальниці. Так, усі вони різні за віком і професією, але їх об’єднує одне – любов до батьківщини, рідної землі. Такою, власне, є і мета свята – нагадати поліському народу про  багаторічні традиції, привити молоді любов до рідної землі, виховувати у  підростаючого покоління почуття патріотизму та національної гідності.

  

 

 

Управління по зв’язках з громадськістюВсі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare