Справжнє національно-патріотичне свято відбулося сьогодні в Житомирі. Свято вишитого рушника «На рушниках – Полісся рідне моє» зібрало шанувальників українських звичаїв, традицій, культури з усієї Житомирської області та м. Києва.
Серед почесних гостей свята – голова обласної адміністрації Сергій Рижук, голова обласної ради Йосип Запаловський, Житомирський міський голова Володимир Дебой, секретар міської ради Наталія Леонченко, Коростенський міський голова Володимир Москаленко, делегація жінок-лідерок із Києва.
Ініціатором свята та акції з вишивання український рушників області, міст і районів виступили Обласна рада жінок на чолі із радником міського голови Тамараю Олійник та громадська організація «Український дім ХХІ покоління».
«Вишитий рушник – символ України, давній оберіг родини, продовження українських національних традицій. Сьогодні ще одна славетна сторінка вписана в літопис Житомирської області – свято рушника. Тож, як традиційно у нас кажуть, бажаючи щастя та добра, – хай стелиться вам доля рушниками! Зі святом усіх!», – привітав присутніх Житомирський міський голова Володимир Дебой.
Дійсно, сьогодні сцена зали була просто переповнена різноманітними рушниками. Так, 30 вишитих поліськими вишивальницями рушників (25 – із кожного району області і 5 із міст обласного значення), мали змогу побачити цього дня на святі житомиряни та гості міста. Усі рушники передають особливості та неповторності кожного регіону. Однак на виставці представлений і ще один – 7,5-метровий рушник області – оберіг Житомирщини, який об’єднує мотиви, символи, традиції кожного із району та рушник-оберіг України, який привезли гості із Києва.
«Рушник – це вишита історія українського народу. Рушник – це пісня ниток на полотні. Рушник у хаті – це святість, реліквія кожної родини. Коли у кожній оселі буде вишитий український рушник – буде Україна, буде наше Полісся», – саме такими трепетними словами описує вишитий рушник голова Обласної ради жінок, радник міського голови Тамара Олійник.
Ще однією із родзинок світа стало те, що багато хто із присутніх, у тому числі дітей, прийшли на урочистості в український вишиванках. Були на святі і творці вишиваної краси – жінки-вишивальниці. Так, усі вони різні за віком і професією, але їх об’єднує одне – любов до батьківщини, рідної землі. Такою, власне, є і мета свята – нагадати поліському народу про багаторічні традиції, привити молоді любов до рідної землі, виховувати у підростаючого покоління почуття патріотизму та національної гідності.
Управління по зв’язках з громадськістю