7 квітня о 10 годині в залі засідань Житомирської міської ради відбудеться Форум громадських організацій з підписанням Хартії про співпрацю міської ради з громадськими організаціями міста.
Запрошуються усі зацікавлені.
Прес-служба Житомирської міської ради
ПРОЕКТ
ХАРТІЯ
про співпрацю органів місцевого самоврядування
м. Житомира з неурядовими громадськими організаціями
Активна діяльність Громадських організацій (далі – Організацій) є суттєвою характеристикою громадянського суспільства, елементом, який об'єднує та активізує місцеву громаду. Громадські організації розвивають активність мешканців, формують громадських лідерів. Для побудови партнерства важливе значення має як обмін досвідом між Організаціями так і їхня взаємодія із публічним сектором і особливо із органами місцевого самоврядування.
Для органів місцевого самоврядування м. Житомира найважливішим є надання послуг членам територіальної громади міста в межах, встановлених чинним законодавством, у рамках наявних ресурсів, компетенції та у партнерській співпраці із Громадськими організаціями. Для досягнення цієї мети органи міського самоврядування та громадські організації укладають наступну Хартію.
1. Партнери
1) Зі сторони органів місцевого самоврядування у реалізації принципів Хартії беруть участь:
- Житомирська міська рада - у сфері розробки соціальної політики та окреслення, у рамках річних програм соціально – економічного розвитку, пріоритетних завдань до спільної реалізації із Організаціями,
- Житомирський міський голова - у сфері реалізації цієї політики, взаємодії із Організаціями, прийняття рішень щодо надання їм організаційної підтримки та іншої допомоги,
- виконавчі органи міської ради, відповідальні за співпрацю із Організаціями - у сфері координації співпраці, ініціювання спільних дій, підтримки постійних партнерських контактів між органами місцевого самоврядування та Організаціями та надання дорадчих послуг партнерам.
2) Із сторони Організацій, у реалізації принципів Хартії беруть участь усі Організації, які зацікавлені у співпраці з органами місцевого самоврядування. Хартія ухвалюється на Форумі громадських організацій.
3) Поточна співпраця здійснюється під керівництвом Управління у зв’язках з громадськістю виконавчого комітету міської ради.
4) Інформація про партнерів, діяльність громадських організацій, реалізацію принципів Хартії розміщується на офіційній інтернет – сторінці міської ради, в газеті «Місто» та інших засобах масової інформації.
2. Засади співпраці
Співпраця міської ради та її виконавчих органів із Організаціями здійснюється за волевиявленням партнерів та спирається на спільно узгоджені засади:
- партнерства, яке означає, що партнери прагнуть до компромісу, беруть до уваги висловлені зауваження, з'ясовують розбіжності, вислуховують один одного, обмінюються думками та інформацією;
- прозорості та відкритості, які означають, що партнери є відкритими та чесними, дії та процедури є прозорими, рішення об'єктивними. Організації мають право здійснювати контроль (моніторинг) виконання органами місцевого самоврядування завдань етичного та ефективного управління та формування громадського контролю та дотримання цих принципів в подальшому.
- суверенності сторін, яка означає, що партнери мають право у рамках підписаних договорів, самостійного вибору способу, методу, часу та місця реалізації завдань та осіб, які їх реалізовуватимуть, а також беруть на себе відповідальність за отримання запланованих результатів;
- ефективності, яка означає, що партнери визнають за основний критерій діяльності отримання максимальної ефективності із вкладених затрат.
3. Форми співпраці.
Партнери декларують такі форми співпраці:
• Організації пропонують ідеї дій, надають наявні ресурси - знання, контакти, людей, досвід, працю волонтерів;
• Організації реалізують завдання, доручені органами місцевого самоврядування;
• Організації надають підтримку у підготовці, організації та проведенні загальноміських заходів;
• Організації беруть активну участь у процесі громадського обговорення важливих проектів, розпорядчих актів та управлінських рішень щодо програм соціального та економічного розвитку м. Житомира;
• Міська рада сприяє фінансуванню доручених Організаціям завдань у межах запланованих коштів;
• Міська рада організує спільні зустрічі з метою узгодження планів та дій;
• Міська рада залучає представників громадських організацій до участі в підготовці, організації та проведенні загальноміських заходів;
• Міська рада систематично інформує про свою поточну діяльність;
• Міська рада, по можливості, надає партнерам приміщення та інші технічні засоби для реалізації соціальних завдань;
• Міська рада запроваджує конкурси проектів громадських організацій, які підписали Хартію, визначає пріоритети конкурсного відбору, встановлює розмір і порядок фінансування відібраних проектів;
• Міська рада проводить публічні консультації з громадськістю;
• Партнери надають один одному поради при реалізації публічних проектів;
• Партнери інформують один одного про свої плани та пропагують спільні дії;
• Партнери розповсюджують у засобах масової інформації інформацію про спільні досягнення та проблеми, які ускладнюють виконання суспільних завдань;
• Координація дій Організацій, підготовка партнерських дій та розповсюдження інформації відбувається органами місцевого самоврядування – Управлінням у зв’язках з громадськістю міської ради;
• Основною формою стосунків між Сторонами є засідання, робочі зустрічі, кругли столи
• Партнери пропагують ідеї та підтримують волонтерство, як фактор розвитку громадянського суспільства.
4. Засади підтримки органами місцевого самоврядування діяльності Організацій
4.1. Організації можуть отримувати фінансову підтримку для виконання програм та проектів, що мають суспільне значення. Рішення щодо виділення фінансової підтримки в рамках річних програм соціально – економічного розвитку приймає сесія міської ради.
4.2. Голова міської ради надає Організаціям Інтернет-сторінку та місце в газеті «Місто» задля інформування про суспільно-корисну діяльність, яка ними здійснюється.
5. Оцінка реалізації положень Хартії
Оцінка реалізації положень Хартії ведеться партнерами, а її результати обговорюються на Форумі громадських організацій за підсумками поточного року. Вони можуть стати підставою для спільного опрацювання пропозицій щодо оновлення положень Хартії.
6. Прикінцеві зауваження
Організації беруть активну участь у підготовці щорічних програм співпраці, що відбувається через надання пропозицій до проекту програми соціально – економічного розвитку та бюджету міста на наступний рік та залучення до діючих проектів міської ради.