Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 2
переглядів: 26
візитів сьогодні: 5500
візитів всього: 441390
Прогноз погоди
Презентовано видання «Житомир багатонаціональний»
16 червня 2011 року 10:58

15 червня 2011 року у прес-центрі Житомирської міської ради відбулась презентація інформаційного видання «Житомир багатонаціональний».

Міський голова Володимир Дебой зазначив, що випуск видання «Житомир багатонаціональний» - це перший крок для ознайомлення всіх жителів Житомира і гостей міста з багатогранною діяльністю національно-культурних товариств нашої громади.

«Житомир – місто багатонаціональне. Тут історично поєднані різні культури, представники різних національностей які зберігають добрі традиції. Це інформаційне видання – для житомирян та гостей міста для ознайомлення громади з їх життям та історією.

В.Дебой подякував представникам національно-культурних товариств за активну життєву позицію, любов до міста Житомира та зауважив, що міська влада буде намагатися підтримувати ініціативи та акції, які проводять товариства.

Секретар міської ради Наталія Леонченко поінформувала, що із 24 зареєстрованих у місті Житомирі національно-культурних товариств 14 надали свої матеріали у видання.

«Це найбільш активні організації, які мають різні матеріальні можливості, різні напрямки діяльності, різну кількість членів. Однак, усіх вас поєднує прагнення зберегти культуру свого народу, бути почутими», - зазначила Н.Леонченко.

Секретар ради зауважила, що міська влада хоче, щоб яскрава самобутність кожного товариства була побачена і почута, і запропонувала напередодні чи у День міста провести Фестиваль національної кухні.

Від національно-культурних товариств міста Житомира чекають на інші пропозиції щодо проектів, де були б представлені всі або ж більшість національно-культурних товариств.

Керівники громадських організацій національних меншин Є.Тіміряєв, В.Лясковська-Щур, В.Піньковський, М.Гурвіц, Я.Теплий, Н.Куркчі представили діяльність своїх організацій та підтримали ініціативу міської влади по налагодженню міжкультурного діалогу в середовищі представників різних етностей, що проживають на Житомирщині.

Закінчилась зустріч виступом колективу грецького товариства.

 

 

Довідково:

У виданні представлені інформаційно-презентаційні матеріали про національно-культурні товариства, які діють у місті. Різноманітна й багатогранна діяльність товариств у щоденному житті міста створює його неповторний колорит. Спільними зусиллями мешканців усіх національностей, патріотів краю твориться наше майбутнє. Саме за їх ініціативи часто створюються національно-культурні центри, дошкільні заклади, школи, проводяться культурні фестивалі та конкурси.

Видання «Житомир багатонаціональний» допоможе органам влади проводити зважену етнополітику, спрямовану на формування  толерантного клімату в місті та запобігання міжнаціональній ворожнечі.

Кожен бажаючий зможе знайти у виданні більш детальну інформацію про національно-культурні товариства, які діють у місті, їх специфіку, спрямування та контактні дані.

Офіційно у місті зареєстровано 24 НКТ.

Сьогодні в Житомирі проживає близько 29 тис. росіян, 13,8 тис. поляків, близько 1,5 тис. білорусів та євреїв. Представлені також німці, чехи, вірмени, азербайджанці, роми, молдавани, грузини, греки – загалом близько 100 національностей.

 

Управління по зв’язках з громадськістю міської радиВсі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове